Reklama

Reklama

MŚ w gimnastyce" złoty i brązowy medal Rosjanina Abljazina

Rosjanin Denis Abljazin zdobył w pierwszym dniu finałów indywidualnych mistrzostw świata w gimnastyce sportowej w chińskim Nanningu złoty medal w ćwiczeniach wolnych i brązowy na kółkach. W skoku wygrała Un Jong Hong (KRL-D), a na poręczach Chinka Jinnan Yao.

Ubiegłoroczny złoty medalista mistrzostw globu w ćwiczeniach na kółkach z Antwerpii Brazylijczyk Arthur Nabarette Zanetti musiał tym razem zadowolić się tytułem wicemistrzowskim. Wyprzedził go reprezentant gospodarzy Yang Liu. Brąz przypadł Abljazinowi i Chińczykowi You Hao. Rosjanin był bezkonkurencyjny w ćwiczeniach wolnych, w których zdystansował Japończyka Kenzo Shirai oraz piątego przed rokiem Brazylijczyka Diego Hypolito.

W ćwiczeniu na poręczach kobiet ubiegłoroczną złotą medalistkę Huidan Huang wyprzedziła jej koleżanka z ekipy Jinnan Yao. Brąz przypadł Rosjance Darii Spiridonowej.

Reklama

W niedzielę o medale kobiety walczyć będą w ćwiczenia wolnych i na równoważni, a mężczyźni w skoku, na poręczach i na drążku.

Polscy reprezentanci nie wezmą udziału w finałach, jednakże Marta Pihan-Kulesza jest trzecią zawodniczką rezerwową do finału ćwiczeń wolnych.

Wyniki sobotnich finałów:

kobiety

skok

1. Jong Hong Un (KRL-D)               15,599 pkt

2. Simone Biles (USA)                 15,554

3. Mykayla Skinner (USA)              15,366

poręcze

1. Jinnan Yao (Chiny)                 15,633

2. Huidan Huang (Chiny)               15,566

3. Daria Spiridonowa (Rosja)          15,283

mężczyźni

wolne

1. Denis Abljazin (Rosja)             15,750

2. Kenzo Shirai (Japonia)             15,733

3. Diego Hypolito (Brazylia)          15,700

koń z łękami

1. Krisztian Berki (Węgry)            16,033

2. Filip Ude (Chorwacja)              15,783

3. Cyril Tommasone (Francja)          15,600

kółka

1. Yang Liu (Chiny)                  15,933

2. Arthur Nabarrete Zanetti (Brazylia) 15,733

3. Denis Abljazin (Rosja)             15,700

  You Hao (Chiny)                    15,700

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy