Reklama

Reklama

MŚ w gimnastyce sportowej. Złoto i srebro dla Chińczyków w wieloboju

Reprezentant Chin Ruoteng Xiao zdobył zloty medal gimnastycznych mistrzostw świata w Montrealu w wieloboju. Srebro wywalczył jego rodak Chaopan Lin, a brąz Japończyk Kenzo Shirai. Polacy nie startowali.

Xiao zastąpił na gimnastycznym tronie Japończyka Kohei Uchimurę. Tytuł zapewnił sobie po tym jak prowadzący przed ostatnią konkurencją Rosjanin Dawid Bieliawski upadł w czasie ćwiczenia na drążku. Uchimura wycofał się z rywalizacji w Montrealu po trzech ćwiczeniach z powodu kontuzji stopy.

28-letni Uchimura ma w kolekcji siedem medali olimpijskich, trzy złote i cztery srebrne oraz pięć krążków czempionatu globu (2-2-1) zdobyte od 2009 roku. W 2015 roku w wieloboju MŚ wyprzedził Kubańczyka Manrique Laurdeta oraz Chińczyka Shudi Denga.

Na pomoście MŚ 2017 zastąpił go młodszy o siedem lat Shirai. Do finału wieloboju, w którym startowało 24 wyłonionych w kwalifikacjach zawodników, awansował z czwartego miejsca. Rewelacyjnie spisał się w ćwiczeniach wolnych i skoku otrzymując jako jedyny ocenę 15 pkt.

Reklama

Niepowodzenie spotkało kolejnego z faworytów Ukraińca Ołeha Wierniajewa. Mistrz olimpijski z Rio de Janiro na poręczach i srebrny w wieloboju ukończył zawody, po kilku błędach, dopiero na ósmym miejscu.

Wyniki rywalizacji w wieloboju mężczyzn:

 1. Ruoteng Xiao  (Chiny)      86,933 pkt

 2. Chaopan Lin  (Chiny)       86,448

 3. Kenzo Shirai  (Japonia)    86,431

 4. Dawid Bieliawski (Rosja)   86,315

 5. Manrique Larduet (Kuba)    86,031

 6. Nile Wilson (W. Brytania)  85,332

 7. Yul Moldauer (USA)         84,998

 8. Ołeh Werniajew (Ukraina)   83,997

 9. Ahmet Onder (Turcja)       83,831

10. Nikita Nagorny (Rosja)     83,239


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama