MŚ w gimnastyce artystycznej: złoto dla Kudriawcewej w wieloboju

15-letnia Rosjanka Jana Kudriawcewa zdobyła w Kijowie w wieloboju indywidualnym złoty medal 32. mistrzostw świata w gimnastyce artystycznej. Srebrny wywalczyła Ukrainka Żanna Rizatdinowa, a brązowy Białorusinka Melitina Staniouta.

Zdobywczyni Pucharu Świata, Rosjanka Margarita Mamun, uplasowała się na szóstej pozycji.

Rewelacyjnie ćwiczyła w piątek Kudriawcewa. Jako jedyna z całej stawki za każde ćwiczenie otrzymała notę powyżej 18 punktów - za obręcz 18,533, piłkę 18,550, maczugi 18,700 i wstążkę 18,083.

To piąty medal młodej Rosjanki wywalczony w Kijowie w jej debiucie w mistrzostwach globu. Wcześniej zwyciężyła w finale ćwiczeń ze wstążką, a w pozostałych trzech konkurencjach była druga.

W gronie 97 zawodniczek rywalizujących w układach indywidualnych wystąpiły dwie reprezentantki Polski - Anna Czarniecka (SGA Gdynia) i Maja Majerowska (UKS Kopernik Wrocław). Obie plasowały się w eliminacjach w ćwiczeniach z poszczególnymi przyborami na dalekich miejscach (34-62). Tylko raz udało się Czarnieckiej być w czwartej dziesiątce - na 34. pozycji w programie z maczugami

W sobotę rozpocznie się rywalizacja w układach zespołowych. Polki przystąpią do niej w składzie: Zuzanna Klajman (UKS Jantar Gdynia), Aleksandra Kubiak (UKS Błękitna Szczecin), Marina Milona (MKS Kusy Szczecin) i Patrycja Romik (SGA Bielsko-Biała).