Reklama

Reklama

MŚ w ciężarach - zgłosiły się 62 reprezentacje

Już sześćdziesiąt dwie narodowe federacje zgłosiły się do udziału w mistrzostwach świata kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów, które od 20 do 27 października odbędą się we Wrocławiu.

Najwięcej, 30 ekip, awizują państwa europejskie, 15 przyjedzie z Azji, 12 z Ameryki i pięć z Afryki.

W sumie na listy startowe wpisano do tej pory 117 kobiet i 259 mężczyzn. Można się jednak spodziewać napływu kolejnych zgłoszeń, gdyż nadal - choć już po oficjalnym terminie - do komitetu organizacyjnego docierają nowe.

We wrocławskich zawodach wystąpi ośmiu reprezentantów Polski i siedem kobiet.

Dwa lata temu w MŚ w Paryżu jedyny medal dla "Biało-czerwonych" - brązowy w kategorii 85 kg - wywalczył późniejszy złoty medalista olimpijski Adrian Zieliński. W 2010 roku zawodnik klubu Tarpan Mrocza wywalczył w tureckiej Antalyi pierwszy w karierze tytuł mistrza świata.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL