Reklama

Reklama

MŚ w ciężarach: środa bez medalowych nadziei

W środę w rozgrywanych we Wrocławiu mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów Polki będą rywalizowały w kategorii 63 kg w grupie B, natomiast w 69 kg mężczyzn nie ma żadnego reprezentanta kraju.

W grupie B kategorii 63 kg wystąpią Anna Leśniewska i Katarzyna Ostapska. Obie - jak przewiduje trener kadry Waldemar Ostapski - są w stanie w klasyfikacji końcowej mistrzostw uplasować się w swojej kategorii w granicach 14-15 miejsca.

- Na tyle je obecnie stać, ale liczę na niezły start i być może poprawienie rekordów życiowych - ocenił szanse obu zawodniczek trener Ostapski.

Poważne medalowe nadzieje w polskiej ekipie są natomiast związane z czwartkiem, gdy w kategorii 77 kg na pomost wyjdzie mistrz Europy juniorów z Tallina Krzysztof Zwarycz. Zawodnik Górnika Polkowice jest aktualnie w bardzo dobrej dyspozycji, co zaprezentował podczas ostatniego sprawdzianu w Spale.

- O medalach nie rozmawiamy, ale to jest zawodnik, który rzeczywiście może sprawić nam miłą niespodziankę - zapowiadał trener kadry mężczyzn Jacek Chruściewicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL