Reklama

Reklama

MŚ Superbike. Po raz szósty z rzędu tytuł dla Jonathana Rea

Irlandczyk Jonathan Rea (Kawasaki) po raz szósty z rzędu zapewnił sobie tytuł motocyklowego mistrza świata Superbike. Stało się to po pierwszym sobotnim wyścigu w Estoril w Portugalii, gdy jego najgroźniejszy rywal rodak Scott Redding wycofał się z powodu upadku.

Rea ma już w klasyfikacji generalnej cyklu 72 pkt przewagi nad Reddingiem, co gwarantuje mu kolejny, szósty w karierze tytuł.

Reklama

Mistrzostwa World Superbike organizowane przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM) są rozgrywane na motocyklach czterosuwowych, produkowanych wyłącznie seryjnie o pojemności 1000 ccm. Silniki osiągają moc około 270-280 koni mechanicznych, maksymalna prędkość na prostych dochodzi do 330 km/h.

W tegorocznym sezonie planowano rozegrać 13 rund, ale z powodu pandemii koronawirusa został ograniczony do ośmiu. Ostatnie siedem odbyło się w Europie po pięciomiesięcznej przerwie od wiosennej rundy otwarcia w Australii.

33-letni Rea zbliża się do rekordowego osiągnięcia Włocha Giacomo Agostiniego, który tytuł wywalczył siedem razy w latach 1966-1972.

wha/ sab/

Dowiedz się więcej na temat: MŚ Superbike | jonathan rea

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje