Reklama

Reklama

MP we florecie: złote medale Synoradzkiej i Rajskiego

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) i Leszek Rajski (Wrocławianie) zdobyli w Poznaniu złote medale mistrzostw Polski we florecie. Oboje po indywidualne tytuły sięgnęli po raz czwarty w karierze.

Synoradzka w finale pokonała koleżankę z kadry Martynę Jelińską (Budowlani Toruń) 15:10.

Reklama

- Z Martyną znamy się od wielu lat, razem jesteśmy w reprezentacji, więc podobne walki toczymy na treningach. Jednak te na zawodach rządzą się swoimi prawami. W pewnym momencie Martyna zaczęła odrabiać straty, ale udało mi się utrzymać przewagę. Wynik 15:10 w pełni mnie satysfakcjonuje - powiedziała po pojedynku finałowym Synoradzka, która w hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza triumfowała także pięć lat temu.

Również czwarte złoto dorzucił do swojego dorobku Rajski. 35-letni wrocławianin po dość zaciętym finale pokonał 11 lat młodszego Michała Siessa (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) 15:13.

- Nasz poprzedni pojedynek zakończył się zwycięstwem Michała, dlatego byłem podwójnie zmotywowany i chciałem pokazać na mistrzostwach Polski, że jeszcze jestem w stanie powalczyć z młodszymi kolegami na wysokim poziomie. Wiedziałem, że jestem bardzo dobrze fizycznie i motorycznie przygotowany do tego startu. Mimo kiepskiego początku w finale, zacząłem odrabiać straty i to ja zadałem decydujące trafienie - zaznaczył Rajski.

Jak dodał kolejny tytuł go cieszy, ale też forma przed najważniejszymi imprezami w sezonie.

- Nie ukrywam, że celem było zdobycie mistrzostwa kraju, ale też traktowałem te zawody w kategoriach treningowych. To dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy i świata. Oby tak dalej - podsumował.

W niedzielę rozegrane zostaną turnieje drużynowe.

Wyniki:

kobiety

półfinały

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) - Martyna Długosz (KU AZS-UAM Poznań) 15:10

Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) - Katarzyna Lachmann (AZS AWF Poznań) 15:3

finał

Synoradzka - Jelińska 15:10

mężczyźni

półfinały

Michał Siess (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) - Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) 15:8

Leszek Rajski (Wrocławianie) - Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) 15:9

finał

Rajski - Siess 15:13

Autor: Marcin Pawlicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje