Reklama

Reklama

MP w tenisie stołowym. Czwarte z rzędu złoto Natalii Bajor i pierwszy tytuł Samuela Kulczyckiego

​Natalia Bajor czwarty raz z rzędu, a Samuel Kulczycki pierwszy raz w karierze zostali mistrzami Polski w tenisie stołowym. W Arłamowie na Podkarpaciu Bajor triumfowała też w deblu z Katarzyną Grzybowską-Franc, a Kulczycki zwyciężył również w mikście z Katarzyną Węgrzyn.

W finale singla spotkały się dwie najwyżej rozstawione zawodniczki. Brązowa medalistka mistrzostw Europy Grzybowska-Franc prowadziła 2:1, ale w trzech kolejnych setach zdecydowanie lepsza była Bajor.

Z kolei wśród mężczyzn szansę na pierwsze złoto mieli 18-letni Kulczycki i o 10 lat starszy od niego Robert Floras. Zwyciężył 4:2 młodszy z pingpongistów, który jest jeszcze juniorem, ale już od dłuższego czasu występuje w seniorskiej reprezentacji. Niedawno wraz z Jakubem Dyjasem uczestniczył, choć bez powodzenia, w światowych kwalifikacjach olimpijskich w Dausze. Z kolei Floras już kilka lat temu zrezygnował z gry w zespole narodowym.

Reklama

Na najniższym stopniu podium stanął w Arłamowie m.in. ledwie 14-letni Miłosz Redzimski.

W deblu - pod nieobecność Natalii Partyki, z którą obie zdobywały mistrzostwo kraju - siły połączyły Bajor i Grzybowska-Franc. W finale pokonały Roksanę Załomską i Aleksandrę Michalak 3:2.

Floras nie wywalczył złota w singlu, ale udało mu się to w parze z Danielem Bąkiem. W grze o tytuł wygrali z Tomaszem Lewandowskim i Piotrem Chodorskim 3:0.

Na koniec w mikście trzecie mistrzostwo z kolei wywalczyli Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn. Triumfowali 3:1 w pojedynku z Lewandowskim i Pauliną Krzysiek.

Z różnych względów - zdrowotnych i ze względu na pandemiczne obostrzenia związane z podróżowaniem - w Hotelu Arłamów nie startowali: mistrzyni Europy Li Qian, Natalia Partyka, Jakub Dyjas i Marek Badowski.

Wyniki finałów:

kobiety 

Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) - Katarzyna Grzybowska-Franc (Dojlidy Białystok) 4:2 (9:11, 11:7, 11:13, 11:6, 11:5, 11:4) 

mężczyźni 

Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) - Robert Floras (Polonia Bytom) 4:2 (11:9, 10:12, 11:6, 11:6, 10:12, 11:5) 

debel mężczyzn 

Robert Floras, Daniel Bąk (Polonia Bytom, Orlicz 1924 Suchedniów) - Tomasz Lewandowski, Piotr Chodorski (Politechnika Rzeszów) 3:0 (11:3, 11:5, 11:8)

debel kobiet 

Natalia Bajor, Katarzyna Grzybowska-Franc (AZS UE Wrocław, Dojlidy Białystok) - Roksana Załomska, Aleksandra Michalak (AZS UJD Częstochowa, Warmia Lidzbark Warmiński) 3:2 (7:11, 11:6, 6:11, 11:5, 11:3) 

mikst 

Samuel Kulczycki, Katarzyna Węgrzyn (Dekorglass Działdowo, AZS UE Wrocław) - Tomasz Lewandowski, Paulina Krzysiek (Politechnika Rzeszów, Start Nadarzyn) 3:1 (11:5, 6:11, 11:7, 11:7)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL