Reklama

Reklama

MP w tenisie stołowym: broniący tytułu Grzybowska i Górak w finałach

Broniący tytułów Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) i Daniel Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.) awansowali do finałów mistrzostw Polski w tenisie stołowym w Wałbrzychu. Grzybowska ma szansę na złoto też w mikście, z Pawłem Fertikowskim (Dartom Bogoria).

W niedzielnych spotkaniach rywalką wychowanki Pogoni Siedlce będzie - podobnie jak przed rokiem w Raszkowie - Antonina Szymańska (GLKS Wanzl Scania Nadarzyn), zaś Górak zagra z Konradem Kulpą (Energa-Manekin Toruń).

Reklama

- W półfinale z Patrykiem Zatówką prowadziłem już 3:2 w setach i 7:1, a jednak uległem w tej partii i zacząłem myśleć, że jednak nie znajdę się w finale. W eliminacjach z Filipem Szymańskim przegrywałem w decydującym secie 5:9. Niewiele zabrakło, abym szybko odpadł - stwierdził Kulpa, pierwszy od kilkudziesięciu lat leworęczny zawodnik, który zagra o złoto MP w singlu. Rok temu 20-latek zwyciężył w seniorskim turnieju, ale w deblu, z Jakubem Dyjasem.

W finale gry podwójnej kobiet Daria Łuczakowska (AZS UE Wrocław) i Szymańska spotkają się z Kingą Stefańską i Roksaną Załomską (SPAR-Zamek Tarnobrzeg). Natomiast o zwycięstwo w męskim deblu powalczą pingpongiści z klubów pierwszoligowych: Piotr Chodorski, Nestor Wasylkowski (Odra KGHM Metraco Roeben Miękinia) i Michał Dąbrowski, Szymon Malicki (Strzelec Frysztak, Spójnia Warszawa).

W mikście Grzybowska i Fertikowski zmierzą się z ubiegłorocznymi srebrnymi medalistami Magdaleną Sikorską i Jakubem Perkiem (KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice, Poltarex Pogoń Lębork).

Z różnych względów w zawodach na Dolnym Śląsku nie uczestniczą Li Qian i Natalia Partyka (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) oraz Wang Zeng Yi (Kolping Frac Jarosław).

Wyniki półfinałów 83. MP:

singiel kobiet

Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) - Magdalena Szczerkowska (KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice) 4:3 (11:4, 8:11, 11:5, 7:11, 11:6, 9:11, 11:6)

Antonina Szymańska (GLKS Wanzl Scania Nadarzyn) - Renata Gumula (Orion Branda Bukowice) 4:3 (9:11, 9:11, 11:9, 10:12, 11:4, 11:9, 11:6)

singiel mężczyzn

Daniel Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - Jakub Dyjas (Energa-Manekin Toruń/Fortuna Passau) 4:2 (4:11, 14:12, 15:13, 11:8, 10:12, 11:7)

Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń) - Patryk Zatówka (Olimpia-Unia Grudziądz) 4:3 (12:14, 11:5, 11:9, 4:11, 11:8, 9:11, 11:9)

debel kobiet

Daria Łuczakowska, Antonina Szymańska (AZS UE Wrocław, GLKS Wanzl Scania Nadarzyn) - Natalia Bajor, Sandra Wabik (AZS UE Wrocław) 3:0 (11:6, 11:8, 11:6)

Kinga Stefańska, Roksana Załomska (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) - Ada Jończyk, Paulina Nowacka (AZS UE Wrocław, Stella Gniezno) 3:0 (11:8, 11:4, 11:6)

debel mężczyzn

Piotr Chodorski, Nestor Wasylkowski (Odra KGHM Metraco Roeben Miękinia) - Mateusz Gołębiowski, Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów) 3:2 (9:11, 11:7, 9:11, 12:10, 11:9)

Michał Dąbrowski, Szymon Malicki (Strzelec Frysztak, Spójnia Warszawa) - Paweł Fertikowski, Robert Floras (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:2 (11:9, 11:7, 8:11, 10:12, 11:7)

mikst

Katarzyna Grzybowska, Paweł Fertikowski (SKTS Sochaczew, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - Roksana Załomska, Daniel Bąk (SPAR-Zamek Tarnobrzeg, Warta Kostrzyn) 3:1 (11:7, 7:11, 11:7, 14:12)

Magdalena Sikorska, Jakub Perek (KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice, Poltarex Pogoń Lębork) - Natalia Bajor, Daniel Górak (AZS UE Wrocław, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:2 (11:8, 11:9, 3:11, 8:11, 11:9)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama