Reklama

Reklama

MP w podnoszeniu ciężarów. Ósmy tytuł Łochowskiej

W rozegranych na pomoście w Kobierzycach mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów w kategorii 58 kg triumfowała Joanna Łochowska (UKS PC Zielona Góra). To jej ósmy w karierze tytuł, w dorobku ma także pięć medali srebrnych oraz jeden brązowy.

Na drugim stopniu podium w tej kategorii stanęła akademicka wicemistrzyni świata Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław), która uległa Łochowskiej o... 21 kg.

Łochowska miała cztery udane podejścia - tylko ostatnie, zarówno w rwaniu jak i podrzucie, spaliła.

W 69 kg zgodnie z przewidywaniami triumfowała Patrycja Piechowiak (Budowlani Nowy Tomyśl) - 191 kg (86+105), natomiast w +90 kg niespodziewanie zwyciężyła Magdalena Karolak (Omega Kleszczów) 237 kg (102+135), która uzyskała o jeden kilogram więcej niż uważana za faworytkę Aleksandra Mierzejewska (Legia Warszawa) - 236 kg (106+130).

Reklama

Wśród mężczyzn bez najmniejszych problemów Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole) triumfował w kategorii +105 kg - 385 (175+210), a w kategorii 85 kg wicemistrz świata w 2017 roku z Anaheim w USA Krzysztof Zwarycz. W Kobierzycach do zdobycia tytułu wystarczyło 340 kg w dwuboju (155+185), podczas mistrzostw świata srebrny medal "kosztował" 359 kg (162+197).

Mistrzostwa Polski w Kobierzycach były sprawdzianem kadr przed mistrzostwami świata, które 1 listopada rozpoczną się w stolicy Turkmenistanu Aszchabadzie.

Medaliści MP w ciężarach 2018:

kobiety

Kat. 48 kg:

1. Sylwia Oleśkiewicz (LKS Omega Kleszczów)            144 kg (62+82)

2. Paulina Kudłaszyk (KS "Budowlani-Całus" Nowy Tom.)  140 (61+79)

3. Justyna Zawada (KU AZS AJD Częstochowa)             128 (56+72)

Kat. 53 kg:

1. Agnieszka Zacharek (Zawisza Bydgoszcz)      160 (71+89)

2. Agnieszka Kuczmaszewska (KS Agros Zamość)   159 (73+86)

3. Monika Szymanek (LKS Dobryszyce)            156 (66+90)

Kat. 58 kg:

1. Joanna Łochowska (UKS PC Zielona Góra) 199 (89+110)

2. Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław)    178 (83+95)

3. Agata Rok (SKS "Feniks" Siedlce)       168 (76+92)

Kat. 63 kg:

1. Katarzyna Kraska (Budowlani Opole)    187 (83+105)

2. Paulina Rutkowska (Mazovia Ciechanów) 183 (83+100)

3. Agata Zbrożek (MOSiR Łaziska Górne)   172 (78+94)

Kat. 69 kg:

1. Patrycja Piechowiak (Budowlani Nowy Tomyśl) 191 (86+105)

2. Milena Rutkowska (Mazovia Ciechanów)        176 (81+95)

3. Julita Król (HKS Szopienice)                172 (79+93)

Kat. 75 kg:

1. Jolanta Wiór (Andaluzja Piekary Śl.)        201 (91+110)

2. Weronika Zielińska (AZS AWF Biała Podlaska) 178 (71+101)

3. Eliza Wcisłak (Zawisza Bydgoszcz)           177 (83+94)

Kat. 90 kg:

1. Małgorzata Wiejak (Zawisza Bydgoszcz) 216 (96+120)

2. Kinga Kaczmarczyk (Tytan Oława)       192 (83+109)

3. Diana Flak (Unia Hrubieszów)          191 (84+107)

Kat. +90 kg:

1. Magdalena Karolak (Omega Kleszczów)      237 (102+135)

2. Aleksandra Mierzejewska (Legia Warszawa) 236 (106+130) 3. Magdalena Pasko (Lechia Sędziszów Młp.)  207 (90+117)

Mężczyźni:

Kat. 56 kg:

1. Tomasz Komorowski (MOS Opole)       195 (85+110)

2. Tomasz Żełem (Górnik Polkowice)      57 (25+32)

Kat. 62 kg:

1. Martin Stasik (Budowlani Nowy Tomyśl) 246 (105+141) 2. Dominik Kozłowski (Zawisza Bydgoszcz) 245 (115+130)

3. Kacper Urban (Budowlani Opole)        232 (109+123)

Kat. 69 kg:

1. Piotr Kudłaszyk (Budowlani Nowy Tomyśl) 295 (131+164)

2. Damian Wiśniewski (Zawisza Bydgoszcz)   281 (123+158)

3. Szymon Jurecki (Renegat Inowrocław)     280 (130+150)

Kat. 77 kg:

1. Przemysław Korneluk (Tarpan Mrocza)  316 (143+173)

2. Patryk Bęben (Mazovia Ciechanów)     296 (139+157)

3. Łukasz Ławecki (Orlęta Łuków)        288 (128+160)

Kat. 85 kg:

1. Krzysztof Zwarycz (Budowlani Opole)   340 (155+185)

2. Mateusz Skulimowski (Budowlani Opole) 325 (147+178)

3. Kacper Badziągowski (Tarpan Mrocza)   323 (145+178)

Kat. 94 kg:

1. Paweł Kulik (Budowlani Opole)    350 (150+200)

2. Kacper Kłos (Tarpan Mrocza)      337 (145+192)

3. Paweł Szmeja (Narew Pułtusk)     336 (156+180)

Kat. 105 kg:

1. Krystian Sroka (Tarpan Mrocza)     340 (155+185)

2. Przemysław Budek (Impuls Warszawa) 334 (151+183) 3. Bartłomiej Barth (Budowlani Opole) 329 (147+182)

Kat. + 105 kg:

1. Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole) 385 (175+210)

2. Jakub Węgrzyn (Wisła Puławy)          368 (168+200)

3. Bartosz Łoziński (Zawisza Bydgoszcz)  364 (164+200) 

wha/ sab/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje