Reklama

Reklama

MP w kajakarstwie z udziałem olimpijczyków

Medaliści olimpijscy Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, którzy dopiero co wrócili z igrzysk, wystąpią w rozpoczynających się w sobotę na poznańskiej Malcie 79. mistrzostwach Polski w kajakarstwie.

Termin mistrzostw kraju może wydawać się trochę niefortunny, szczególnie dla olimpijczyków, którzy dopiero w czwartek, krótko przed północą, przylecieli do Poznania z Rio de Janeiro. Prezes Polskiego Związku Kajakowego Józef Bejnarowicz przyznał, że nie było praktycznie innej możliwości.

Reklama

- Trudno było znaleźć wolny termin, przed igrzyskami organizowanie mistrzostw nie wchodziło w rachubę. Musieliśmy się dopasować do imprez, które odbywają się na torze regatowym Malta. Jeśli olimpijczycy będą czuli się na siłach, to wystartują. Wiadomo, że jest to impreza organizowana przede wszystkim z myślą o klubach - powiedział PAP.

W konkurencjach kobiecych na 500 m wystąpią m.in. Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz). Z kolei na swoim koronnym dystansie 200 m zaprezentuje się wicemistrzyni olimpijska Walczykiewicz (KTW Kalisz), która też chce wystartować w wyścigu na 5 km. Swój udział potwierdzili także innych olimpijczycy - kanadyjkarze Michał Kudła (Posnania), Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn), Tomasz Kaczor (Warta Poznań) oraz kajakarze Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) i Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów Wlkp.).

Do zawodów zgłoszono ponad 200 zawodników z 44 klubów. 

Mistrzostwa rozpoczną się w sobotę o 8.30 wyścigami eliminacyjnymi na 1000 m. Po popołudniu rozegrane zostaną konkurencje na dystansie 500. W niedzielę uczestnicy będą rywalizować na 200 oraz 5000 m. Łącznie rozdanych zostanie 27 kompletów medali.

Dowiedz się więcej na temat: Marta Walczykiewicz | Beata Mikołajczyk | Karolina Naja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje