Reklama

Reklama

MP w golfie: Wrocławska Toya najlepszą drużyną

Drużyna Toya GCC Wrocław została klubowym mistrzem Polski w golfie. Na 18-dołkowym polu w Binowie pod Szczecinem jej reprezentanci w finale pokonali kaszubskie Tokary. Brązowy medal ponownie zdobył team Kalinowe Pola GC.

Drużyna Toya GCC Wrocław została klubowym mistrzem Polski w golfie. Na 18-dołkowym polu w Binowie pod Szczecinem jej reprezentanci w finale pokonali kaszubskie Tokary. Brązowy medal ponownie zdobył team Kalinowe Pola GC.


Mistrzowski puchar powrócił do dolnośląskiego teamu po pięciu latach (w latach 2010-2013 Toya nieprzerwanie go zdobywała). Jak powiedział kapitan triumfatorów Jan Szmidt, czterodniowe zawody były wyjątkowe i okraszone niespodziankami. 

"Jak przyjechaliśmy do Binowa, to naszym celem była pierwsza ósemka. To się udało, więc walczyliśmy o pierwszą czwórkę, ciesząc się z awansu. A później wyrównany finał z walką do końca" - relacjonował Szmidt.

Dziwić na pewno mógł fakt, że do półfinałowych meczów nie awansowały podwarszawskie Sobienie Królewskie - mistrz Polski w trzech ostatnich latach zajął tym razem piąte miejsce. Jak informowali jego przedstawiciele, daje to im jednak motywację do jeszcze cięższej pracy, aby za rok odebrać tytuł.

Reklama

Zadowoleni z obrony srebrnego medalu byli golfiści z położonych w pobliżu Trójmiasta Tokar.

"Robiliśmy, co w naszej mocy, zabrakło trochę szczęścia. Złota nie udało się zdobyć, ale wicemistrzostwo po raz drugi z rzędu to świetny rezultat. Jesteśmy szczęśliwi, że ponownie mogliśmy stanąć drużyną na podium" - powiedział Patrycjusz Kowalski.

Brąz kolejny raz odebrali gracze z lubuskich Kalinowych Pól.

W Polskim Związku Golfa zrzeszone są 74 kluby, do których należy ponad pięć tysięcy osób posiadających kartę handicapową, uważaną za odpowiednik licencji sportowej.

Medaliści 17. Citi Handlowy klubowych mistrzostw Polski: 

złoty - Toya Golf&Country Club Wrocław (Jan Szmidt jr, Nicole Polivchak, Jakub Urbański, Yu-Hao Chen, Jan Szałagan, Jakub Ćmikiewicz, Tymoteusz Michaś, Jan Szmidt - kapitan, Patryk Jabłoński - trener);

srebrny - Tokary Golf Club (Jakub Dymecki, Filip Kowalski, Maria Żrodowska, Maksymilian Biały, Dariusz Dymecki, Patrycjusz Kowalski - kapitan., Wacław Laszkiewicz - trener);

brązowy - Kalinowe Pola Golf Club (Jan Rybczyński, Patrick Kobriger, Michael Kobriger, Ireneusz Sęk, Paweł Wyrzykowski, Antonina Łęcka, Christian Kobriger, kapitan Jakub Ossowski).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama