Reklama

Reklama

MP w golfie. Triumf Holendrów w formule match play

Holenderka Nikki Hofstede oraz jej rodak, a prywatnie partner, Mike Korver zwyciężyli w 15. Mistrzostwach Polski Match Play, które odbyły się w Mazury Golf & Country Club. Przez cztery dni w podolsztyńskich Naterkach rywalizowało 137 osób.

Srebro wywalczyli Dorota Zalewska (KG Lisia Polana) i Bartosz Bogusz (First Warsaw G&CC), a brąz Natalia Michaś (Toya G&CC) i Maksymilian Biały (Tokary GC).

- Mecz był wyrównany, ale Nikki była dziś lepsza. Mogę z uśmiechem stwierdzić, że jako gospodarze, na początek sezonu, oddaliśmy złoto gościom z zagranicy, ale za dwa tygodnie już tak nie będzie. Szykuję formę na mistrzostwa Polski kobiet, bo tym razem format match play nie był dla mnie - powiedziała Zalewska.

Bogusz podkreślił, że finałowa niedziela, choć szczęśliwa pogodowo (wbrew prognozom burze ominęły pole), była trudnym dniem.

Reklama

- Rozegrałem dwa równe mecze - najpierw półfinał z Jakubem Matuszkiem, a potem batalię o złoto z Holendrem. O wynikach decydował putting. Mike się prawie w ogóle nie mylił, każdy putt na greenie kończył się blisko dołka lub od razu piłka do niego wpadała. Walczyłem do końca, ale nie udało się. Mimo wszystko srebro w takiej obsadzie cieszy - skomentował 19-letni golfista pochodzący z Warszawy.

W równolegle rozegranych 2. Mistrzostwach Polski Match Play Juniorów i Juniorek triumfowali Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC) i Patrik Domenico Fassero Gamba (Binowo Park GC).

Mistrzostwa match play zainaugurowały mistrzowski cykl 2021. Kolejnymi zawodami serii Polish Championships będą MP kobiet i mężczyzn zaplanowane na 4-6 czerwca na polu Modry Las GC w zachodniopomorskim Choszcznie.

Medaliści 15. Mistrzostw Polski Match Play

Kobiety

1. Nikki Hofstede (Holandia)

2. Dorota Zalewska (KG Lisia Polana)

3. Natalia Michaś (Toya G&CC)

Mężczyźni

1. Mike Korver (Holandia)

2. Bartosz Bogusz (First Warsaw G&CC)

3. Maksymilian Biały (Tokary GC)

anka/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL