Reklama

Reklama

MP w gimnastyce. Dwa złote medale Marty Pihan-Kuleszy

Dwa złote medale – na poręczach i w ćwiczeniach wolnych - wywalczyła Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin) na rozgrywanych w Krakowie mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej. W skoku pierwsze miejsce zajęła Monika Eland (KS AZS AWFiS Gdańsk), a na równoważni Kaja Skalska (TS Wisła Kraków).

Marta Pihan-Kulesza w sobotę została po raz dziesiąty w karierze mistrzynią Polski w wieloboju. W niedzielę do swojego dorobku indywidualnego dołożyła jeszcze dwa złota oraz srebro na równoważni.

Reklama

Z dobrej strony pokazała się także Skalska, gimnastyczka gospodarza imprezy - TS Wisła. Krakowianka oprócz mistrzowskiego tytułu na równoważni była druga w wieloboju i w soku, a na poręczach zajęła trzecią lokatę.

"Okres pandemii wywarł wpływ na przygotowanie zawodniczek, ale mimo wielkich trudności i przerwy w treningach sądziłem, że poziom będzie znacznie gorszy. Trenerzy, a także zawodniczki, stanęli na wysokości zadania" -  oceniła sędzia główna mistrzostw Małgorzata Kulbicka.

W krakowskich zawodach nie wzięła udziału najlepsza polska gimnastyczka Gabriela Janik, która przed rokiem na MP w Katowicach wywalczyła komplet złotych medali.

"Ona koncentruje się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich, pracuje nad nowymi elementami i mistrzostwa Polski nie wpisały się w jej kalendarz" - wyjaśniła Kulbicka.

Wyniki:

skok

1. Monika Eland (KS AZS AWFiS Gdańsk) 13.400 pkt

2. Kaja Skalska (TS Wisła Kraków) 12.950

3. Emilia Kulczyńska (KS AZS AWF Katowice) 12.900

poręcze

1. Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin) 12.300

2. Kulczyńska 11.700

3. Skalska 11.500

równoważnia

1. Skalska 13.300

2. Pihan-Kulesza 13.000

3. Wiktoria Giemza (KS Iskra Zabrze) i Iga Kowalczyk (UKS SMS Olsztyn) 11.700

ćwiczenia wolne

1. Pihan-Kulesza 13.500

2. Vitalija Pakhno (KS AZS AWF Katowice) 12.667

3. Ada Ogiegło (MKS Gdańsk) i Paula Plichta (UKS SMS Olsztyn) 12.633

gw/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: MP w gimnastyce | gimnastyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL