Reklama

Reklama

MP w ciężarach: Dołęga obronił tytuł w +105 kg

Marcin Dołęga (Zawisza Bydgoszcz) uzyskał w dwuboju 422 kg i w wielkim stylu obronił tytuł w kategorii +105 kg podczas 82. mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów w Zakliczynie (woj. małopolskie).

Dołęga, trzykrotny mistrz świata w 105 kg, w mistrzostwach Polski od lat startuje w najwyższej kategorii wagowej po to, aby na siłę, zbyt wcześnie przed główną imprezą sezonu nie zbijać wagi. W Zakliczynie ważył 106,8 kg, zatem do limitu brakowało już bardzo mało.

Zawodnik Zawiszy zdeklasował rywali. Jako jedyny przekroczył granicę 400 kg, aż o 41 kg pokonując Adama Kraskę (Górnik Polkowice).

Przed zawodami w Zakliczynie Dołęga zapowiadał, że będzie chciał uzyskać wynik w granicach 410-415 kg. Nie chciał ryzykować podejść do większych ciężarów, aby na dwa miesiące przed igrzyskami w Londynie nie nabawić się ponownie kontuzji, jaka wykluczyła go ze startu w mistrzostwach świata w Paryżu w 2011 roku.

Reklama

W rwaniu zaliczył 196 kg, choć drugie podejście do 194 spalił. W podrzucie zaczął od 220, poprawił na 226 kg, po czym ...pocałował pomost i zrezygnował z trzeciej próby.

"Nie było potrzeby, sprawdzian wypadł pomyślnie. Jestem zadowolony, mogłem dołożyć jeszcze kilka kilogramów, ale nie chciałem ryzykować. Pomost, nie tylko moim zdaniem, był w fatalnym stanie technicznym. Zagrażał bezpieczeństwu i zdrowiu. I to jest dla mnie najważniejsze. Moje najbliższe plany to tylko trening, już nie będę do Londynu nigdzie startował. Chcę do dzisiejszego rezultatu dołożyć jeszcze z dziesięć kilogramów, to powinno dać mi upragniony medal olimpijski" - powiedział po zakończeniu zawodów Marcin Dołęga.

Medaliści 82. MP w podnoszeniu ciężarów kategorii +105 kg

1. Marcin Dołęga (Zawisza Bydgoszcz) 422 (196+226)
2. Adam Kraska (Górnik Polkowice) 381 (163+218)
3. Kornel Czekiel (Budowlani Opole) 380 (170+210)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy