Reklama

Reklama

Motocyklowe MŚ. W tym roku bez wyścigu w Austin

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się w tym roku wyścig o Grand Prix Ameryk w Austin, będący jedną z rund motocyklowych mistrzostw świata - ogłosili organizatorzy. Rywalizacja w tej dyscyplinie ma powrócić na ten obiekt 16-18 kwietnia 2021.

Na Circuit of the Americas najlepsi motocykliści świata mieli się ścigać w tym sezonie także w kwietniu, ale kryzys związany z COVID-19 uniemożliwił przeprowadzenie tej rundy, podobnie jak wielu innych.

Początkowo rywalizację w USA przełożono na listopad, choć w oficjalnym kalendarzu MotoGP Austin było na liście z adnotacją "TBD" - termin do ustalenia.

"Wracamy w przyszłym roku z większą i lepszą amerykańską Grand Prix" - napisano w komunikacie.

Wydaje się również mało prawdopodobne, aby w Austin odbył się w tym sezonie wyścig o Grand Prix Formuły 1. W kalendarzu "królowej sportów motorowych" na razie jest tylko osiem rund europejskich, a pierwsza z nich odbyła się w niedzielę w Austrii.

Reklama

Sezon MotoGP ma się rozpocząć 19 lipca w Jerez, gdzie najlepsi motocykliści świata powalczą o GP Hiszpanii. Niższe kategorie - Moto2 i Moto3 - zdążyły jeszcze przed pandemią rozegrać rundę w Katarze.

W MotoGP planowanych jest 13 wyścigów w Europie oraz trzy na innych kontynentach, ale imprezy w Argentynie, Tajlandii i Malezji nie mają jeszcze wyznaczonego terminu.

mm/ pp/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje