Reklama

Reklama

Motocyklowe MŚ. Runda w Japonii definitywnie odwołana

Zaplanowana w dniach 16-18 października runda motocyklowych mistrzostw świata na torze Motega w Japonii została definitywnie odwołana - poinformowała Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) w oficjalnym komunikacie.

Powodem jest pandemia koronawirusa.

W tej sytuacji motocyklowa Grand Prix Japonii nie pojawi się w aktualnie projektowanym kalendarzu mistrzostw świata po raz pierwszy od 1986 roku. Negatywną opinię o tej decyzji wyrazili japońscy producenci motocykli Honda, Yamaha i Suzuki, gdyż to właśnie ich sprzęt jest używany przez większość zawodników rywalizujących w mistrzostwach.

Tegoroczny sezon motocyklowych mistrzostw świata rozpoczął się 8 marca w Katarze, gdzie zawodnicy startowali tylko w klasach Moto2 i Moto3. Później z powodu pandemii nie odbył się żaden wyścig. Imprezy w Niemczech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Australii zostały anulowane, a we Francji, Włoszech i Katalonii na torze Jerez przełożone na inny termin. Teraz na liście całkowicie anulowanych w tym roku rund znalazła się Japonia.

"Obawiamy się dalszego przedłużenia zakazu podróżowania, stąd decyzja o odwołaniu startu w Japonii. Dopiero gdy pandemia zacznie wygasać, będziemy mogli zaplanować coś bardziej konkretnie" - uważa Carmelo Ezpeleta, jeden z organizatorów cyklu MŚ.

Reklama

Ezpeleta dodał, że obecnie organizatorzy mistrzostw świata oczekują na decyzje rządu Hiszpanii, który być może wyrazi zgodę na zorganizowanie przy ograniczonej ilości kibiców na trybunach w dniach 19 i 26 lipca dwóch wyścigów w Andaluzji na Jerez.

Kolejną imprezą w skróconym kalendarzu sezonu 2020 ma być Grand Prix Czech na torze w Brnie zaplanowany na 9 sierpnia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy