MMŚ w pięcioboju nowoczesnym. 10. i 13. miejsce polskich sztafet kobiet

Dziesiąte i trzynaste miejsce zajęły reprezentantki Polski w rywalizacji sztafet kobiet, otwierającej młodzieżowe mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym w Zielonej Górze/Drzonkowie. Zwyciężyły reprezentantki Rosji przed Wielką Brytanią i Czechami.

Przed ostatnią konkurencją prowadziły Egipcjanki, które wyprzedzały zespoły z Wielkiej Brytanii i Czech. Po biegu łączonym ze strzelaniem drugie i trzecie miejsce pozostało bez zmian, a na szczycie podium stanęły Rosjanki: Adelina Ibatullina i Ksenia Fralcowa, które po trzech konkurencjach zajmowały 6. miejsce. W rywalizacji udział wzięło 15 sztafet.

Dziesiąte miejsce zajęły Daria Niedziałkowska i Katarzyna Ligęza, a trzynaste Natalia Dominiak i Wiktoria Wierzba.

Sztafety pań były pierwszą konkurencją mistrzostw. W poniedziałek odbędą się sztafety mężczyzn. Finały indywidualne poprzedzą we wtorek i środę kwalifikacje.

O medale kobiety powalczą w czwartek, a mężczyźni w piątek. Ostatnią konkurencją imprezy będą sztafety mieszane, które odbędą się w sobotę.

Przez siedem dni o medale i miejsca na podium powalczy w Drzonkowie około 140 zawodników, m.in. z Australii, Gwatemali, Meksyku, Argentyny, Egiptu i Stanów Zjednoczonych. W sumie w mistrzostwach startuje 30 reprezentacji narodowych.