Reklama

Reklama

Mistrz olimpijski wspiera Ukrainę. Pomógł posłać konwój na polską granicę

Trzykrotny złoty medalista olimpijski w saneczkarstwie Felix Loch jest zszokowany ogromem tragedii Ukrainy i losem uchodźców z tego kraju. Niemiec zorganizował pomoc humanitarną w ramach akcji "Sportowcy dla Ukrainy".

"Nigdy nie zapomnę tego co zobaczyliśmy i doświadczyliśmy w ciągu ostatnich kilku godzin. Po prostu zmienia się wszystko! Ta wojna musi się skończyć! Wszystkie wojny muszą się skończyć!" - sportowiec napisał na swoim koncie na Instagramie.

Wojna w Ukrainie. Felix Loch współorganizował konwój humanitarny

Felix Loch razem z żoną i 16 osobami towarzyszącymi zorganizował konwój humanitarny dla Ukrainy. Osiem autokarów z darami dojechało do polsko-ukraińskiej granicy. Trzy pojazdy przygotował niemiecki związek narciarski, dwa federacje bobslejów i saneczkarska, pozostałe to zasługa klubów ze sportów zimowych. W przedsięwzięciu pomagała organizacja pomocowa z Rosenheim.

Reklama

Niemiecka grupa na przejściu granicznym zobaczyła niekończąca się falę uchodźców. Przed udaniem się w drogę powrotną zabrali ze sobą 47 kobiet i dzieci. Loch przyznał, że to była bardzo trudna decyzja kogo mają zabrać ze sobą a komu muszą odmówić.

"To trudno opisać słowami. To było nieprawdopodobne. W drodze powrotnej moja żona płakała przez kilka godzin" - napisał niemiecki sportowiec.

Felix Loch trzykrotnie zostawał mistrzem IO w saneczkarstwie

Loch to trzykrotny złoty medalista olimpijski z Vancouver i Soczi, to także multimedalista mistrzostw świata i Europy, wielokrotny triumfator Pucharu Świata.

Zobacz także: Były mistrz NBA dołączył do samoobrony w Kijowie. Walczy z przestępczością

mask/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL