MEJ w żeglarstwie. Triumf Kwaśnej i Rodziewicza w Szwecji

Magdalena Kwaśna i Jakub Rodziewicz zostali w szwedzkim Bastad mistrzami Europy juniorów do lat 21. Zawodniczka ChKŻ Chojnice triumfowała w klasie Laser Radial, a żeglarz SEJK Pogoń Szczecin okazał się najlepszy w innej olimpijskiej klasie Laser Standard.

Kwaśna pływała bardzo równo. 20-letnia zawodniczka wygrała cztery z 10 wyścigów, była też trzy razy druga, a najgorsze miejsce jakie zajęła, było piąte. Polka wyprzedziła mistrzynię świata juniorek Dunkę Annę Munch oraz srebrną medalistkę tej imprezy Włoszkę Carolinę Albano.

Był to udany sezon dla reprezentantki chojnickiego klubu. W rozegranych w lipcu w Gdyni mistrzostwach świata juniorów wywalczyła ósmą lokatę, natomiast w sierpniu w Aarhus w czempionacie globu seniorek była 12., co dało Polsce w tej klasie olimpijską kwalifikację dla krajów.

Poza jedną wpadką w postaci 33. pozycji, bardzo dobrze radził sobie także w Bastad Rodziewicz. Szczecinianin zwyciężył w trzech startach, był też dwa razy drugi oraz cztery razy trzeci. Na drugiej pozycji uplasował się wicemistrz świata juniorów Niemiec Max Wilken, a na trzeciej Rosjanin Daniił Kruckich.

Rywalizację w mistrzostwach świata juniorów 20-letni żeglarz zakończył na szóstym miejscu, gorzej poszło mu natomiast w Danii, gdzie w klasyfikacji generalnej był dopiero 81.

Dowiedz się więcej na temat: żeglarstwo | Magdalena Kwaśna | Jakub Rodziewicz