ME w żeglarskiej klasie Techno: Sulikowska z brązowym medalem

Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie Techno 293 w kategorii do lat 15. Na największym we Włoszech jeziorze Garda rywalizowało ponad 300 żeglarzy w dwóch grupach - do 15 i 17 lat.

"Zaledwie jeden dzień po zakończeniu regat Pucharu Świata we francuskim Hyeres i znakomitych wynikach seniorów olimpijskiej klasy RS:X, nasi młodsi deskarze dali nam kolejny powód do zadowolenia. Lidia Sulikowska potwierdziła, że jej ubiegłoroczne podium w Izraelu nie było dziełem przypadku. We Włoszech wyprzedziła ją mistrzyni świata, reprezentantka gospodarzy Giorgia Speciale oraz Greczynka Natalia Arapoglou" - powiedział PAP trener Seweryn Kosznik.

Jak zaznaczył, były to największe pod względem frekwencji mistrzostwa kontynentu niezwykle dynamicznie rozwijającej się klasy żeglarskiej. Przeprowadzono w sumie 11 wyścigów w zmiennych warunkach wiatrowych. Sulikowska, którą do windsurfingu zachęcili cztery lata temu rodzice, trzykrotnie plasowała się na drugiej pozycji.

W sobotę w Hyeres Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął pierwsze miejsce, a Paweł Tarnowski drugie. W gronie zawodniczek na trzeciej pozycji uplasowała się Maja Dziarnowska (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot).