Reklama

Reklama

ME w wioślarstwie. Złoty medal Polek w dwójce podwójnej wagi lekkiej

Martyna Mikołajczak (RTW Lotto Bydgostia) i Weronika Deresz (WTW Warszawa) zdobyły złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w czeskich Racicach w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Trzy srebrne medale dołożyli nasi mężczyźni w czwórce podwójnej, dwójce podwójnej oraz ósemce.

Polki uzyskały czas 6.58,55 i wyprzedziły Holenderki Marieke Keijser i Ilse Paulis (7.02,560) oraz Brytyjki Katherine Copeland i Emily Craig (7.03,020).

Reklama

Sukcesu paniom pozazdrościli mężczyźni w składzie: Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Dariusz Radosz (RTW Lotto Bydgostia), Adam Wicenciak (KW04 Poznań), Wiktor Chabel (Posnania Poznań), zdobywając srebrny medal wioślarskich mistrzostw Europy w czwórce podwójnej.

Polacy osiągnęli wynik 5.48,02 i przegrali tylko z Litwinami (5.44,65). Brąz wywalczyli Włosi (5.49,13).

Również srebrny medal wywalczyła polska dwójka podwójna Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) i Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk). Ziętarski i Biskup uzyskali czas 6.22,10. Wygrali Filippo Mondelli i Luca Rambaldi (Włochy) 6.20,92, a brąz wywalczyli Barnabe Delarze i Roman Roeoesli (Szwajcaria) 6.24,16.

Także polska ósemka męska zdobyła srebrny medal wioślarskich mistrzostw Europy. Zwyciężyli Niemcy, a trzecie miejsce zajęli Holendrzy.

Polacy płynęli w składzie: Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Ryszard Ablewski (RTW Lotto Bydgostia), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) i Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz).

W sobotę zaś czwórka bez sterniczki w składzie: Anna i Maria Wierzbowskie, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann (wszystkie RTW Lotto Bydgostia) uplasowała się na drugiej pozycji. W tej nowej w programie mistrzostw kontynentu konkurencji wystartowały tylko cztery osady.

Wyniki:

mężczyźni

jedynka

1. Ondrzej Synek (Czechy)              6.48,130      

2. Damir Martin (Chorwacja)           6.50,020

3. Stanislau Szczarbaczenia (Białoruś) 6.52,990

jedynka wagi lekkiej

1. Michael Schmid (Szwajcaria)  6.51,720

2. Peter Galambos (Węgry)       6.51,850

3. Niels van Zandweghe (Belgia) 6.51,910

...

5. Artur Mikołajczewski (Polska) 6.57,040

dwójka podwójna

1. Filippo Mondelli, Luca Rambaldi (Włochy)    6.20,920

2. Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup (Polska) 6.22,100

3. Barnabe Delarze, Roman Roeoesli (Szwajcaria) 6.24,160

dwójka bez sternika

1. Matteo Lodo, Giuseppe Vicino (Włochy)      6.22,580

2. Valentin Onfroy, Theophile Onfroy (Francja) 6.25,960

3. Milos Vasic, Nenad Bedik (Serbia)          6.27,680

dwójka bez sternika wagi lekkiej

1. Shane O'Driscoll, Mark O'Donovan (Irlandia) 6.32,340

2. Aleksiej Kiaszko, Nikita Bołozin (Rosja)   6.34,740

3. Alfonso Scalzone, Giuseppe Di Mare (Włochy) 6.34,890

dwójka podwójna wagi lekkiej

1. Pierre Houin, Jeremie Azou (Francja)       6.17,670

2. Gary O'Donovan, Paul O'Donovan (Irlandia)  6.20,060

3. Stefano Oppo, Pietro Ruta (Włochy)         6.20,360

4. Jerzy Kowalski, Miłosz Jankowski (Polska)  6.20,520

czwórka bez sternika

1. Włochy  5.54,520

2. Rumunia 5.56,070

3. Rosja   5.56,860

czwórka podwójna

1. Litwa 5.44,650

2. Polska 5.48,020

 (Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Adam Wicenciak)

3. Włochy 5.49,130

czwórka bez sternika wagi lekkiej

1. Rosja 6.08,090

2. Włochy 6.08,230

3. Czechy 6.14,740

ósemka

1. Niemcy    5.28,030

2. Polska    5.30,910                                

(Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Ryszard Ablewski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Bartosz Modrzyński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, sternik: Daniel Trojanowski)

3. Holandia  5.31,050

kobiety

jedynka

1. Victoria Thornley (W. Brytania) 7.34,230

2. Jekaterina Karsten (Białoruś)  7.34,230

3. Annekatrin Thiele (Niemcy)     7.35,790

jedynka wagi lekkiej

1. Emma Fredh (Szwecja)       7.36,240

2. Denise Walsh (Irlandia)    7.38,000

3. Patricia Merz (Szwajcaria) 7.39,940

...

Joanna Dorociak (Polska)      7.54,400 - 4. w finale B

dwójka podwójna

1. Kristyna Fleissnerova, Lenka Antosova (Czechy) 7.04,750

2. Lisa Scheenaard, Marloes Oldenburg (Holandia) 7.06,240

3. Kiri Tontodati, Stefania Gobbi (Włochy)       7.07,790

...

5. Olga Michałkiewicz, Joanna Hentka (Polska)    7.11,190

dwójka podwójna wagi lekkiej

1. Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak (Polska) 6.58,550

2. Marieke Keijser, Ilse Paulis (Holandia)       7.02,560

3. Katherine Copeland, Emily Craig (W. Brytania) 7.03,020

dwójka bez sterniczki

1. Madalina Beres, Laura Oprea, (Rumunia) 7:00.530

2. Hedvig Rasmussen, Christina Johansen (Dania) 7:04.360

3. Karen Bennett, Holly Norton (W.Brytania) 7:06.650

czwórka bez sterniczki

 1. Rumunia                                       6.51,64

(Cristiana-Georgiana Popescu, Alina Pop, Beatrice-Madaline Parfenie, Roxana Parascanu)

 2. Polska                                        6.55,32

(Monika Ciaciuch, Joanna Dittman, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska)

 3. Holandia                                      6.59,23

(Willeke Vossen, Marleen Verburgh, Annemarie Bernhard, Lisanne Brandsma)

czwórka podwójna

1. Niemcy       6.24,080

2. Holandia     6.25,630

3. W.Brytania   6.26,540

4. Polska       6.30,260

(Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillman)

ósemka

1. Rumunia    6.10,350

2. Holandia   6.12,860

3. Rosja      6.16,050

Dowiedz się więcej na temat: Martyna Mikołajczak | Weronika Deresz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje