​ME w szermierce. Florecistki Rosji przełamały hegemonię Włoszek

Florecistki Rosji zostały w Toruniu drużynowymi mistrzyniami Europy - w finale pokonały Włoszki 45:38. Tym samym "Sborna" przełamała hegemonię Italii, która zdobyła siedem złotych medali z rzędu. Brąz dla Francji. Wśród ośmiu teamów Polki zajęły piątą pozycję.

Włoszki stawały w mistrzostwach kontynentu na najwyższym stopniu podium turnieju drużynowego florecistek nieprzerwanie od 2009 roku. Za każdym razem w tych zespołach występowały Arianna Errigo, która we wtorek triumfowała w indywidualnych zmaganiach oraz Elisa di Francisca.

Rosjanki bliskie były przerwania dominacji ekipy z Półwyspu Apenińskiego rok temu, ale w szwajcarskim Montreux przegrały w finale 44:45. Poprzednio "Sborna" triumfowała w tej imprezie w 2008 roku. A z obecnej mistrzowskiej drużyny osiem lat temu w Kijowie walczyła Aida Szanajewa.

Brązowy medal trzeci raz z rzędu zdobyły Francuzki. Polki, podobnie jak rok temu, na piątej pozycji.