Reklama

Reklama

ME w pięcioboju - srebrny medal polskiej sztafety

Polskie pięcioboistki wywalczyły w czwartek, w pierwszym dniu mistrzostw Europy w Drzonkowie, srebrny medal w rywalizacji sztafet. Katarzyna Wójcik, Oktawia Nowacka i Aleksandra Skarzyńska przegrały tylko z zespołem Wielkiej Brytanii.

Trzecie miejsce w gronie siedmiu startujących ekip zajęła sztafeta Niemiec.

Reklama

W Drzonkowie rozpoczęły się mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym. Pierwszego dnia zawodów srebrny medal w sztafecie wywalczyły kobiety. Wygrała drużyna Wielkiej Brytanii, a na trzecim podium znalazł się zespół Niemiec.

Dwie ze srebrnych medalistek - Wójcik i Nowacka reprezentują Stowarzyszenie Pięciobój Polski CWKS Legia Warszawa, a Skarżyńska jest zawodniczką UKS G-8 Bielany Warszawa.

W pierwszych dwóch konkurencjach "Biało-czerwone" wypadły przeciętnie. Szermierkę Polki zakończyły na piątym miejscu (802 pkt.) z remisowym bilansem walk. Na macie najlepsze okazały się zawodniczki Wielkiej Brytanii. Podczas pływania zajęły szóstą pozycję, wyprzedając tylko Białoruś. Triumfowały Irlandki. Po dwóch konkurencjach Polki zajmowały czwartą pozycję z dorobkiem 1846 pkt.

Znacznie lepiej reprezentantkom Polski poszło w jeździe konnej, gdzie zaliczyły w sumie tylko dwie zrzutki, dzięki czemu zajęły drugą pozycję. To pozwoliło utrzymać czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej, a do znajdujących się na drugim miejscu Białorusinek strata wynosiła już tylko 30 pkt.

W ostatniej konkurencji zawodów już po pierwszej zmianie "Biało-czerwone" wyszły na prowadzenie za sprawą dobrego występu Wójcik. Jako druga na trasie pojawiła się Nowacka, która w biegu dała wyprzedzić się Brytyjce. Występująca na trzeciej zmianie Skarzyńska rozpoczynała rywalizację na drugiej pozycji. Poprawne strzelanie i dobry bieg pozwoliło naszej zawodniczce minąć linię mety przed Niemką.

Zadowolenia z wywalczonego medalu nie kryła najbardziej doświadczona w polskiej kadrze Wójcik.

"Jestem bardzo miło zaskoczona, szczególnie moją postawą na strzelnicy, bo to moja najsłabsza konkurencja. Wytrzymałam presję. Poza tym srebro to super wynik. Bardzo cieszymy się z tego medalu, który wiele dla nas znaczy" - powiedziała Wójcik.

Dla Polek było to powtórzenie sukcesu sprzed roku. Wówczas na mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Sofii, również wywalczyły srebrne krążki.

Wyniki:

1. Wielka Brytania (Samantha Murray, Katy Burke, Kate French)        5340 pkt.

2. Polska (Katarzyna Wójcik, Oktawia Nowacka, Aleksandra Skarzyńska) 5282

3. Niemcy (Lena Schoneborn, Claudia Knack, Annika Schleu)            5262

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje