Reklama

Reklama

ME w łyżwiarstwie figurowym: Březina prowadzi po programie krótkim

Czech Michal Březina prowadzi po programie krótkim solistów, a Rosjanie Aleksandra Bojkowa i Dmitrij Kozłowski są liderami po pierwszym dniu rywalizacji par sportowych w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym, które rozpoczęły się w austriackim Grazu.

Polacy w tych konkurencjach nie startują.

Březina w marcu skończy 30 lat i występuje po raz 13. w mistrzostwach Europy. Jest najstarszym solistą w stawce. Z kolei trzeci po programie krótkim Rosjanin Artur Danieljan ma 16 lat, najmniej z grona rywalizujących zawodników. Drugie miejsce zajmuje jego rodak Dmitrij Alijew.

Rywalizację par sportowych w programie krótkim zdominowali Rosjanie, zajmujący trzy pierwsze miejsca. Bojkowa i Kozłowski wyprzedzają wyraźnie Darię Pawluczenko i Denisa Chodykina oraz Jewgenię Tarasową i Władimira Morozowa.

W mistrzostwach Europy w Austrii wystąpi pięcioro reprezentantów Polski - w gronie solistek Katia Kurakowa, natomiast w parach tanecznych Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew oraz Justyna Plutowska i Jeremie Flemin.

Reklama

Rok temu w Mińsku złote medale zdobyli solista z Hiszpanii Javier Fernandez, który na zakończenie kariery wygrał ME siódmy raz z rzędu, rosyjska solistka Zofia Samodurowa, para taneczna Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron oraz para sportowa Vanessa James i Morgan Cipres (obie z Francji).

Wyniki po programie krótkim:

soliści

 1. Michal Březina (Czechy) 89,77 pkt

 2. Dmitrij Alijew (Rosja)  88,45

 3. Artur Danieljan (Rosja) 84,63

pary sportowe

 1. Aleksandra Bojkowa, Dmitrij Kozłowski (Rosja) 82,34 pkt

 2. Daria Pawluczenko, Denis Chodykin (Rosja)    74,92

 3. Jewgenia Tarasowa, Władimir Morozow (Rosja)   73,50

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy