ME w klasie Finn: tytuł dla Edwarda Wrighta, Polacy daleko

Brytyjczyk Edward Wright wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Finn, które zostały rozegrane u wybrzeży Kadyksu. W wyścigu finałowym nie było Polaków, najlepszy z "Biało-Czerwonych" Piotr Kula zajął 28. miejsce.

Na drugiej pozycji uplasował się Holender Nicholas Heiner, a na trzeciej aktualny mistrz świata Szwed Max Salminen.

Mistrz Europy z ubiegłego sezonu, aktualny wicemistrz świata Jonathan Lobert nie trafił z formą, w wyścigu finałowym zajął siódme miejsce, a w mistrzostwach został sklasyfikowany na pozycji dziewiątej.

W regatach wzięło udział 91 zawodników z 34 państw.

Następny start finnistów zaplanowany jest w Pucharze Europy. W dniach 30 marca-7 kwietnia odbędą się regaty o Puchar Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca.