Reklama

Reklama

ME w kajakarstwie górskim: Polacy liczą na dwa medale

W czwartek w słoweńskiej miejscowości Tacen rozpoczną się mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim. Polacy wystąpią w nich w maksymalnym składzie - po trzy osady w każdej z pięciu konkurencji - i liczą na zdobycie dwóch medali.

Będzie to pierwsza impreza rangi mistrzowskiej od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a zarazem inaugurująca sezon międzynarodowy.

Reklama

- Największe szanse mamy w konkurencjach C2 i K1 mężczyzn. Nasze trzy dwójki prezentują bardzo wysoki poziom. Slalom C2 nie będzie już rozgrywany na igrzyskach w Tokio i niektóre reprezentacje przyjechały do Słowenii bez dwójek, ale mimo to stawka jest wciąż bardzo silna. W K1 będą walczyć o podium Dariusz Popiela i Mateusz Polaczyk - powiedział PAP kierownik ekipy Bogusław Popiela, ojciec Dariusza.

W Tokio po raz pierwszy o medale olimpijskie będą rywalizować kanadyjkarki. W Tacenie wystartują w tej konkurencji młode zawodniczki Aleksandra Stach i Oliwia Jeleńska oraz doświadczona Ewa Hurkała. Piotr Szczepański popłynie natomiast zarówno w C2 razem z Marcinem Pochwałą, z którym na igrzyskach w Rio zajął piąte miejsce, jak i w C1.

Skład reprezentacji Polski:

K1 mężczyzn: Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), Maciej Okręglak (Start Nowy Sącz)

C1 mężczyzn: Grzegorz Hedwig, Piotr Szczepański (KKK Kraków), Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków)

K1 kobiet: Joanna Mędoń-Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), Natalia Pacierpnik (KKK Kraków), Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz)

C1 kobiet: Aleksandra Stach (KKK Kraków), Oliwia Jeleńska (Start Nowy Sącz), Ewa Hurkała (AZS AWF Kraków)

C2: Marcin Pochwała i Piotr Szczepański (obaj KKK Kraków), Filip Brzeziński i Andrzej Brzeziński (obaj AZS AWF Kraków), Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (obaj AZS AWF Kraków).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama