Reklama

Reklama

ME w kajakarstwie górskim. Lazkano i Gargaud Chanut ze złotymi medalami w C1

Hiszpanka Miren Lazkano i Francuz Denis Gargaud Chanut triumfowali w konkurencji C1 w mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim we włoskiej Ivrei. Polacy odpadli w półfinałach.

Lazkano wyprzedziła Czeszkę Terezę Fiserovą i Niemkę Elenę Apel. Z kolei za Gargaud Chanut uplasowali się Słowak Matej Benus i Niemiec Sideris Tasiadis.

Aleksandra Stach zajęła 14. miejsce, a Klaudia Zwolińska 18. Natomiast Grzegorz Hedwig był 17., Kacper Sztuba 24., Szymon Zawadzki 29.

"Zawody europejskie kończą eliminacje do igrzysk w Tokio. Zgodnie z obowiązującym regulaminem w C1 kobiet powinna nam zostać przydzielona kwalifikacja olimpijska, bowiem po MŚ w Seu d'Urgell 2019 byliśmy pierwszym krajem na liście rezerwowej, a ponadto Afryka, która miała jedno miejsce, nikogo nie zgłosiła. Jeśli otrzymamy potwierdzenie zdobycia tej kwalifikacji, Polskę będzie reprezentować komplet kajakarzy, a w tej konkurencji wystąpi Aleksandra Stach" - powiedział wiceprezes PZKaj Bogusław Popiela.

Reklama

Wcześniej wyjazd na igrzyska do Japonii zapewnił sobie Hedwig w C1. W sobotę w ME 2021 "bilet" zapewnił sobie Krzysztof Majerczak (12. lokata) w K1. Natomiast wewnętrzną rywalizację w K1 kobiet wygrała Zwolińska, czwarta w Ivrei.

Wyniki - C1:

kobiety

1. Miren Lazkano (Hiszpania)     1.42,15

2. Tereza Fiserova (Czechy)  strata 0,36 s

3. Elena Apel (Niemcy)              1,86

...

14. Aleksandra Stach (Polska)  odpadła w półfinale 

18. Klaudia Zwolińska (Polska) odpadła w półfinale

mężczyźni

1. Denis Gargaud Chanut (Francja) 1.27,55

2. Matej Benus (Słowacja)     strata 1,10 s

3. Sideris Tasiadis (Niemcy)         1,92

...

17. Grzegorz Hedwig (Polska) odpadł w półfinale

24. Kacper Sztuba (Polska)   odpadł w półfinale

29. Szymon Zawadzki (Polska) odpadł w półfinale Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje