Reklama

Reklama

ME w hokeju na trawie - pozostanie w elicie celem Polaków

Niedzielnym meczem z Anglią polscy hokeiści na trawie rozpoczną w belgijskiej Antwerpii udział w mistrzostwach Europy. Celem podopiecznych Karola Śnieżka jest pozostanie w elicie, czyli zajęcie co najmniej szóstej lokaty.

Polski zespół ostatnio lawirował pomiędzy pierwszą a drugą dywizją. Ostatni w raz w elicie zagrał cztery lata temu w Amsterdamie. "Biało-czerwoni" przegrali tam wszystkie pięć spotkań i zostali zdegradowani do niższej klasy rozgrywkowej. Dwa lata temu w ukraińskiej Winnicy polska drużyna w ME drugiej dywizji zajęła drugą lokatę i teraz w Belgii znów zmierzy się z najlepszymi zespołami Starego Kontynentu.

"Celem jest oczywiście utrzymanie się w elicie. Tym bardziej, że po niedawnym sukcesie naszych dziewczyn, które pierwszy raz awansowały do pierwszej dywizji, poprzeczka została wysoko zawieszona. Byłaby to wspaniała rzecz dla całego polskiego hokeja, gdyby za dwa lata na mistrzostwa Europy elity do Londynu pojechały obie reprezentacje" - powiedział trener kadry Karol Śnieżek.

Reklama

By utrzymać się w gronie ośmiu najlepszych zespołów, "Biało-czerwoni" muszą zająć co najmniej szóste miejsce. Nie będzie to łatwe zadanie, bowiem niemal wszyscy rywale, poza reprezentacją Czech, są wyżej klasyfikowani w rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja (FIH). W grupie Polacy zmierzą się z Anglią, Irlandią i aktualnym wicemistrzem Europy - Holandią. Ci ostatni to jeden z głównych faworytów turnieju.

"Anglicy i Irlandczycy to zespoły zbliżone do siebie poziomem i stać nas na nawiązanie z nimi walki. Z Holandią po raz ostatni graliśmy cztery lata temu na mistrzostwach Europy i przegraliśmy 0:9. Wierzę, że dziś już takiej różnicy między nami nie ma" - dodał Śnieżek.

W drugiej grupie zmierzą się broniący mistrzowskiego tytułu Niemcy oraz Belgia, Hiszpania i Czechy. Po dwie najlepsze reprezentacje z obu grup awansują do półfinałów, a pozostała czwórka drużyn rywalizować będzie o lokaty 5-8. Dwie najsłabsze ekipy zostaną zdegradowane do drugiej dywizji.

Kadrowicze w niedzielę zakończyli krótkie zgrupowanie w Gąsawie. W środę wyjadą do Antwerpii, a na miejscu zagrają w piątek sparing z drużyną belgijskiej ekstraklasy - KHC Leuven.

W Antwerpii równolegle rozgrywane będą mistrzostwa Europy kobiet.

Kadra Polski na ME:

Bramkarze: Arkadiusz Matuszak (Scharweijde, Holandia), Maciej Pacanowski (LKS Rogowo); zawodnicy z pola: Krystian Makowski, Michał Nowakowski, Michał Raciniewski, Bartosz Żywiczka, Arkadiusz Rutkowski (wszyscy Pomorzanin Toruń), Paweł Bratkowski, Tomasz Marcinkowski, Piotr Kozłowski, Karol Majchrzak, Mateusz Poltaszewski (wszyscy Grunwald Poznań), Adam Chwalisz, Dariusz Rachwalski (obaj AZS Politechnika Poznańska), Adrian Krokosz (AZS AWF Poznań), Tomasz Wachowiak (Warta Poznań), Tomasz Górny (Rheydter SV, Niemcy), Piotr Mazany (LKS Gąsawa).

Program mistrzostw:

17 sierpnia, sobota

grupa B: Hiszpania - Czechy (16.00)

grupa B: Niemcy - Belgia (20.00)

18 sierpnia, niedziela

grupa A: Anglia - Polska (10.00)

grupa A: Holandia - Irlandia (18.00)

19 sierpnia, poniedziałek

grupa A: Hiszpania - Niemcy (14.00)

grupa B: Irlandia - Polska (16.00)

grupa A: Belgia - Czechy (18.00)

grupa B: Anglia - Holandia (20.00)

21 sierpnia, środa

grupa B: Irlandia - Anglia (18.30)

grupa A: Niemcy - Czechy (16.00)

grupa A: Belgia - Hiszpania (18.00)

grupa B: Holandia - Polska (20.00)

23 sierpnia, piątek

mecze o miejsca 5-8 (14.00 i 16.00)

półfinały (18.00 i 20.00)

24 sierpnia, sobota

mecze o miejsca 5-8 (9.00 i 11.00)

mecz o 3. miejsce (13.30)

finał (16.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje