Reklama

Reklama

ME w gimnastyce sportowej. Dwie imprezy w Baku

Mistrzostwa Europy w gimnastyce sportowej, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, odbędą się w grudniu Baku. Z kolei imprezę tej samej rangi w gimnastyce artystycznej Kijów gościć będzie w listopadzie - zdecydowała kontynentalna federacja (UEG).

"W tej chwili wydaje się, że późną jesienią będzie można zorganizować i przeprowadzić zawody międzynarodowe. Jeśli jednak okaże się, że względy bezpieczeństwa każą nam zmienić decyzję, to natychmiast zareagujemy" - przyznał szef UEG Farid Gażibow.

Reklama

W maju władze europejskiej gimnastyki poinformowały, że Francja nie będzie w stanie zorganizować mistrzostw kontynentu w gimnastyce sportowej kobiet, które pierwotnie miały się odbyć w Paryżu w dniach 30 kwietnia - 3 maja. Teraz zdecydowano się przenieść te zawody do stolicy Azerbejdżanu na 17-20 grudnia. Kilka dni wcześniej (9-13) w Baku w ME rywalizować będą mężczyźni.

Z kolei ME w gimnastyce artystycznej, które w Kijowie miały być przeprowadzone w maju (21-24.05), odbędą się w stolicy Ukrainy w dniach 26-29 listopada.

Wszystkie te imprezy będą stanowić jeden z etapów olimpijskich kwalifikacji.

Już wcześniej zdecydowano, że mistrzostwa Starego Kontynentu w skokach na trampolinie, których w dniach 7-10 maja gospodarzem miał być Goeteborg, zostały przełożone na wiosnę przyszłego roku. Zmieni się także ich lokalizacja.

pp/ giel/

Dowiedz się więcej na temat: ME w gimnastyce sportowej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje