Reklama

Reklama

ME w ciężarach: Coban mistrzynią w kategorii 53 kg

Reprezentantka Turcji Aysegul Coban uzyskała 195 kg w dwuboju i zwyciężyła w kategorii 53 kg w mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w Tel Awiwie. Polki nie startowały.

Reprezentantka Turcji Aysegul Coban uzyskała 195 kg w dwuboju i zwyciężyła w kategorii 53 kg w mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w Tel Awiwie. Polki nie startowały.

Drugie miejsce zajęła broniąca tytułu Ukrainka Julia Paratowa - 194 kg, a trzecie Bułgarka Maja Iwanowa - 185 kg.

Po rwaniu prowadziła Paratowa z rezultatem 88 kg i miała siedem kilogramów przewagi nad zajmującą czwarte miejsce Coban. Druga była Francuzka Manon Lorentz z rezultatem 84 kg, a trzecia Bułgarka Maja Iwanowa - 83 kg.

W podrzucie pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyły Paratowa i Coban. Utytułowana Ukrainka zaliczyła trzecie podejście do 106 kg i czekała na to, co zrobi rywalka. Debiutująca w mistrzostwach Europy Turczynka nie miała nic do stracenia. Aby pokonać Paratową, musiała w trzecim podejściu założyć na sztangę 114 kg, o dziesięć więcej niż podrzuciła w pierwszym podejściu.

Reklama

Na widowni w Tel Awiwie zaległa cisza. Turczynka podeszła do sztangi, długo się nie zastanawiała, po małych problemach w pierwszej fazie, gdy zarzucała ciężar na piersi, w drugiej bez widocznego wysiłku, czysto technicznie wykonała bój i po jego zakończeniu wykonała taniec radości.

Zdobyła złoty medal mistrzostw Europy, choć przed turniejem nie była zaliczana do grona faworytek.

Druga po rwaniu Lorentz w podrzucie miała 100 kg i ostatecznie uplasowała się na czwartej pozycji.

Wyniki w kat. 53 kg:

1. Aysegul Coban (Turcja)        195 (81+114)

2. Julia Paratowa (Ukraina)      194 (88+106)

3. Maja Iwanowa (Bułgaria)       185 (83+102)

4. Manon Lorentz (Francja)       184 (84+100)

5. Anna Goweljan (Armenia)       174 (80+ 94)

6. Atenery Hernandez (Hiszpania) 172 (76+ 96)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy