ME w ciężarach. Aleksandra Mierzejewska zdobyła złoty medal w kat. +90 kg

Aleksandra Mierzejewska zdobyła złoty medal w kat. +90 kg mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w Bukareszcie. To siódmy medal "Biało-Czerwonych" w tej imprezie.

Mierzejewska bardzo dobrze zaprezentowała się w rwaniu. Polka zaliczyła wszystkie trzy podejścia: 95, 100 i 103 kg. Lepsza od reprezentantki Polski była tylko Węgierka Krisztina Magat, która wyrwała 104 kg. Trzecia po rwaniu była Rumunka Andreea Aanei (102 kg).

Podrzut Mierzejewska rozpoczęła od 127 kg. Z tym ciężarem poradziła sobie z łatwością i zrównała się z dwuboju z Magat (230 kg). Polka jednak zajmowała w dalszym ciągu drugą pozycję. Węgierka w drugiej próbie zaliczyła 130 kg. Mierzejewska zadysponowała więc 132 kg. Nasza zawodniczka poradziła sobie z presją i miała udane podejście, co dało jej pozycję liderki. Magat podjęła rękawicę. Również poradziła sobie z tym ciężarem. Mierzejewska, żeby zdobyć złoto, musiała podrzucić o dwa kilogramy więcej i tej sztuki dokonała! Mierzejewska została mistrzynią Europy z wynikiem 237 kg w dwuboju!

Srebrny medal zdobyła Magat (236 kg), a na najniższym stopniu podium stanęła Aanei (222 kg).

Rok temu w Splicie Mierzejewska zajęła piąte miejsce uzyskując w dwuboju 227 (100+127). Wtedy zwyciężyła Rosjanka Tatiana Kaszirina, osiągając "kosmiczny" wynik 317 kg (137+180). Druga była Ukrainka  Anastasija Łysenko - 277 (125+152), a trzecia Magat - 234 (104+130).

Wcześniej medale dla Polski w Bukareszcie zdobyli: Arkadiusz  Michalski złoto w kat. 105 kg, Joanna Łochowska złoto w kat. 53 kg, Kacper Kłos srebro w kat. 85 kg, Łukasz Grela brąz w kat. 94 kg, Patrycja Piechowiak brąz w kat. 69 kg i Kinga Kaczmarczyk brąz w kat. 90 kg.