Reklama

Reklama

ME w badmintonie - tradycyjnie dominowali Duńczycy

Trzy złote medale indywidualnych mistrzostw Europy zdobyli w Kazaniu badmintoniści Danii. W dwóch konkurencjach spośród pięciu - grze podwójnej kobiet i mikście - stoczyli bratobójcze pojedynki. Pozostałe tytuły przypadły Hiszpance w singlu i Rosjanom w deblu.

Najdłużej, godzinę i dziewięć minut trwał finałowy mecz w grze mieszanej, w której to rozstawieni z numerem jeden Joachim Fischer Nielsen i Christinna Pedersen pokonali Madsa Pielera Koldinga i Kamillę Rytter Juhl 22:24, 21:13, 21:18.

W tej to konkurencji w poprzednich mistrzostwach dwa lata temu w szwedzkiej Karlskronie złoty medal wywalczyli Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba (UKS Hubal Białystok), która miesiąc temu urodziła syna. W stolicy Tatarstanu partnerką Mateusiaka była Agnieszka Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce). W drugiej rundzie Polaków wyeliminowała niemiecka para Peter Kaesbauer - Isabel Herttrich.

Reklama

Z grona obrońców tytułów tylko Dunki Christinna Pedersen i Kamilla Rytter Juhl ponownie stanęły na najwyższym stopniu podium.

Wyniki finałowych meczów indywidualnych mistrzostw Europy w badmintonie:

gra pojedyncza mężczyzn

Jan O Jorgensen (Dania, 1) - Rajiv Ouseph (Anglia, 5) 21:18, 21:10              

gra pojedyncza kobiet

Carolina Marin (Hiszpania, 1) - Thea Madsen (Dania) 21:9, 14:21, 21:8

gra podwójna mężczyzn

Władimir Iwanow, Iwan Sozonow (Rosja, 3) - Mads Conrad-Petersen, Mads Pieler Kolding (Dania, 4) 21:13, 21:16

gra podwójna kobiet

Christinna Pedersen, Kamilla Rytter Juhl (Dania, 1) - Line Damkjaer Kruse, Marie Roepke (Dania, 3) 21:11, 21:11

gra mieszana

Joachim Fischer Nielsen, Christinna Pedersen (Dania, 1) - Mads Pieler Kolding, Kamilla Rytter Juhl (Dania) 22:24, 21:13, 21:18

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy