Reklama

Reklama

Masters. Yan Bingtao zwycięzcą, w finale pokonał Johna Higginsa

Yan Bingtao wygrał snookerowy turniej Masters, który odbywał się w Milton Keynes. W finale pokonał Szkota Johna Higginsa 10-8. ​To sensacyjne rozstrzygnięcie.

20-letni Chińczyk został trzecim debiutantem w tej prestiżowej imprezie, który sięgnął po zwycięstwo. Wcześniej tej sztuki dokonali Szkot Stephen Hendry i Anglik Mark Selby. 

Poza tym od 26 lat nie było tak młodego triumfatora. W 1995 roku wygrał Ronnie O'Sullivan, który był wtedy o rok młodszy od Yana Bingtao, a w finale pokonał... Higginsa.

W tegorocznym finale Szkot prowadził 5-3, 7-5, ale Chińczyk wygrał pięć z sześciu następnych partii i mógł cieszyć się z wielkiego zwycięstwa.

Wygrana w Masters jest największym osiągnięciem Yana Bingtao, za które otrzymał trofeum Paula Huntera i 250 tysięcy funtów. Wcześniej triumfował tylko w rankingowym Riga Open.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Finał:

John Higgins (Szkocja) - Yan Bingtao (Chiny) 8-10

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama