Reklama

Reklama

Marta Łyczbińska i Andrzej Rządkowski wygrali Puchar Polski w Poznaniu

Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) i Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) zwyciężyli w Poznaniu w 38. Memoriale Fechmistrza Jana Pieczyńskiego we florecie zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski.

Rządkowski po raz pierwszy w karierze triumfował w zawodach Pucharu Polski.

"Byłem już na podium zawodów Pucharu Polski, wygrywałem z teoretycznie mocniejszymi rywalami, ale zawsze czegoś brakowało. Potraktowałem te zawody jako solidny trening i może takie podejście, bez stwarzania sobie presji, okazało się kluczem do zwycięstwa" - mówił po wygranym finale Rządkowski.

W finale pań wygrała Marta Łyczbińska, która w decydującym pojedynku pokonała Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań) 15:5. W półfinale doszło do ciekawej walki pomiędzy siostrami bliźniaczkami - Martą i Hanną Łyczbińskimi. Zwyciężyła ta pierwsza 15:7. Hanna z kolei przed tygodniem wywalczyła kwalifikację do igrzysk olimpijskich i będzie jedyną polską florecistką, która wystąpi w Rio de Janeiro.

Reklama

"Zawsze mówimy, że to co w rodzinie, to nie zginie. Z siostrą zawsze walczy się jakoś inaczej, może trochę jest w tym zabawy. Ale zdarzało nam się już walczyć przeciwko sobie o wyższą stawkę i wówczas pojedynki były bardziej zacięte" - przyznała Marta Łyczbińska, która w Poznaniu triumfowała po raz drugi w historii.

Ostatnia, czwarta runda Pucharu Polski rozegrana zostanie w Gdańsku (kobiety) i w Warszawie (mężczyźni) 7 maja.

Dowiedz się więcej na temat: Marta Łyczbińska | Andrzej Rządkowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne