Reklama

Reklama

Ludowa pieśń zamiast hymnu? Niecodzienna propozycja Rosjan

Szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanisław Pozdniakow zasugerował, by startujący w igrzyskach w Tokio pod olimpijską flagą rosyjscy sportowcy podczas ceremonii medalowej słuchali zamiast hymnu ludowej pieśni.

Rosjan wykluczono ze względu na ciągnącą się od kilku lat aferę dopingową, w konsekwencji której anulowano wyniki wielu reprezentantów tego kraju z igrzysk olimpijskich w Soczi, Londynie i Pekinie, a także innych zawodów. "Sborna" została wykluczona na dwa lata z najważniejszych międzynarodowych imprez.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Dyskwalifikacja obowiązywać będzie m.in. podczas przełożonych na 2021 rok igrzysk w Tokio, a także zimowych w Pekinie w 2022. "Czyści" rosyjscy sportowcy będą mogli jednak w nich startować, tyle że pod flagą naturalną i bez hymnu dla złotych medalistów.

Reklama

"Ale moglibyśmy zagrać jakąś inną muzykę czy melodię, która w jakiś sposób może kojarzyć się z Rosją. Jeśli dostaniemy pozwolenie od MKOl, stworzymy specjalną radę, która ustali zasady wyboru utworu" - powiedział Pozdniakow.

Bez flagi i hymnu Rosjanie startowali już na igrzyskach w Pjongczangu w 2018 roku. Grupa liczyła prawie 170 sportowców, którzy wywalczyli 17 medali, w tym dwa złote.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje