Reklama

Reklama

LŚ hokeistów na trawie: Polska - Irlandia 1-5 w ćwierćfinale

Polscy hokeiści na trawie przegrali w Belfaście z Irlandią 1-5 (0-3) w ćwierćfinale drugiej rundy Ligi Światowej i stracili szansę na awans do kolejnej rundy rozgrywek. Podopiecznym Karola Śnieżka pozostała walka o miejsca 5-8.

Jak powiedział drugi trener reprezentacji Tomasz Cichy, o porażce zadecydowała druga kwarta, w której w ciągu kilku minut polski zespół stracił trzy bramki.

- Na początku spotkania Irlandczycy mieli przewagę, oni zawsze tak agresywnie zaczynają. W drugiej kwarcie dwie ich niegroźne sytuacje zakończyły się bramkami. W drugiej połowie nasza gra wyglądała całkiem nieźle, mieliśmy swoje okazje, kilka krótkich rogów, była też poprzeczka. Musieliśmy się odkryć i w konsekwencji straciliśmy kolejne bramki - przyznał.

Polacy w dalszej części turnieju rywalizować będą o miejsca 5-8. W sobotę zmierzą się z Włochami. W półfinałach Irlandia zagra z Walią, a Francja ze Szkocją.

Reklama

Brak awansu do półfinału nie tylko wyklucza polskich hokeistów z gry w trzeciej rundzie, ale praktycznie zamyka im drogę na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Liga Światowa jest bowiem etapem kwalifikacji na mundial, ale prawo startu można wywalczyć dopiero w trzeciej rundzie. Jedyną szansą dla Polski jest zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach Europy.

Wyniki ćwierćfinałów:

Francja - Ukraina 11-2 (5-0)

Walia - Włochy    3-0 (2-0)

Szkocja - Austria 5-5 (2-2); karne zagrywki: 4-2

Polska - Irlandia 1-5 (0-3)

Bramki: Patryk Bułka (51.) - John McKee (20., 58.), Eugene Magee (21.), Shane O'Donoghue (26., krótki róg, 34., krótki róg).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama