Reklama

Reklama

LŚ hokeistek na trawie: Polki awansowały do półfinału

Polskie hokeistki na trawie pokonały w Delhi Rosję 4:2 (2:0) w ćwierćfinale drugiej rundy Ligi Światowej. W półfinałowym meczu w sobotę zmierzą się z Malezją.

Trener polskiego zespołu Krzysztof Rachwalski po meczu przyznał, że stawka meczu była wysoka.

Reklama

- To jednak my mieliśmy większą kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku i szybko objęliśmy prowadzenie. W kolejnych kwartach zdobywaliśmy bramki po efektownie wykonywanych krótkich rogach. Kiedy Magdalena Zagajska po pięknej akcji podwyższyła na 4:0 było prawie pewne, że nic nie jest w stanie odebrać nam zwycięstwa - powiedział szkoleniowiec.

Jego podopieczne w Indiach konsekwentnie realizują plan - awans do finału turnieju, co zagwarantuje im udział w trzeciej rundzie LŚ.

- Jak do tej pory gramy konsekwentnie, cierpliwie i skutecznie. Wszyscy w zespole mają świadomość celu. Sprzyja nam harmonogram gier, ponieważ gramy wszystkie mecze o 17.45 lub 20.00, a to w tym klimacie ma niebagatelne znaczenie - podkreślił Rachwalski.

W sobotę "Biało-czerwone" zmierzą się w półfinale z Malezją, która w Indiach wygrała wszystkie spotkania, nie tracąc bramki. Liga Światowa jest jednocześnie etapem kwalifikacji do turnieju olimpijskiego. Prawo gry w igrzyskach będzie można wywalczyć dopiero w trzeciej rundzie.

Polska - Rosja 4:2 (2:0)

Bramki: dla Polski - Oriana Walasek (6), Natalia Wiśniewska (27-krótki róg), Marlena Rybacha (40-krótki róg), Magdalena Zagajska (49); dla Rosji - Marina Fedorowa (55), Kristina Szumilina (59).

Wyniki ćwierćfinałów:

Indie - Singapur 10:0 (4:0)

Polska - Rosja 4:2 (2:0)

Malezja - Ghana 2:0 (2:0)

Tajlandia - Kazachstan 4:3 (2:2)

pary półfinałowe: Polska - Malezja, Indie - Tajlandia

o miejsca 5-8: Singapur - Kazachstan, Rosja - Ghana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje