Reklama

Reklama

LM w hokeju na trawie: Bardzo długa podróż Grunwaldu do Barcelony

Blisko dwa dni będą podróżować hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań do Barcelony, gdzie od piątku rozgrywane będą cztery turnieje grupowe Ligi Mistrzów. Rywalami mistrza Polski będą angielski Beeston HC oraz Amsterdam H&BC.

W rozgrywkach LM wystąpią 24 drużyny podzielone na osiem grup. Pierwszy turniej, z udziałem 12 zespołów, odbędzie się w Barcelonie od 12 do 14 października. Dwa tygodnie później, w angielskim East Grinstead, odbędą się mecze pozostałych czterech grup. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansują do fazy pucharowej.

Reklama

Grunwald jest jedynym polskim zespołem, który wystąpi w tych elitarnych rozgrywkach. Po słabszych występach polskich klubów w poprzednich sezonach, Polska straciła jedno z dwóch miejsc w LM.

Poznaniacy w długą drogę do Barcelony udali się już we wtorek wieczorem, a do Hiszpanii dotrą dopiero w czwartek na przedpołudniowy trening.

"W środę mamy kilkunastogodzinny przystanek w Strasburgu, gdzie zamierzamy przeprowadzić trening na obiektach miejscowego klubu. Kiedyś organizator Ligi Mistrzów fundował przeloty, ale dziś nie ma już takich pieniędzy i trzeba na własny koszt dojechać. My nie jesteśmy potęgą finansową, dlatego do Barcelony udaliśmy się autokarem" - tłumaczył trener Grunwaldu Jerzy Wybieralski.

Szkoleniowiec nie ukrywa, że o awans do 1/8 finału będzie niezwykle trudno. "Nie jedziemy do Barcelony w roli faworyta, ale może jako czarny koń turnieju. Rywali mamy bardzo mocnych, ale jako nierozstawiona drużyna, nie mogliśmy trafić inaczej. Anglicy wygrali wszystkie spotkania ligowe, z kolei z zespołem z Amsterdamu nigdy nam się nie udało wygrać. Jedyne, co może nam pomóc, to fakt, że gramy bardzo wcześnie (oba mecze poznaniacy rozegrają o 9.30 - PAP), a rywale mogą być nie przyzwyczajeni do takiej pory" - podkreślił Wybieralski.

W LM obowiązuje dość specyficzna punktacja. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje pięć punktów, za remis - dwa, za porażkę różnicą jednej lub dwóch bramek - jeden, a za wyższą - zero.

Program spotkań grupy A:

piątek, 12 października

Beeston HC - Grunwald Poznań (9.30)

sobota, 13 października

Amsterdam H&BC - Beeston HC (9.30)

niedziela

Amsterdam H&BC - Grunwald Poznań (9.30)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje