Reklama

Reklama

LM hokeistów na trawie: Grunwald - HC Bra 3:2

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań pokonali w Barcelonie włoski HC Bra 3:2 (0:1) w inauguracyjnym meczu pierwszej rundy Ligi Mistrzów grupy C. W sobotę poznaniacy zmierzą sie z KTHC Rot-Weiss Koeln.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań pokonali w Barcelonie włoski HC Bra 3:2 (0:1) w inauguracyjnym meczu pierwszej rundy Ligi Mistrzów grupy C. W sobotę poznaniacy zmierzą sie z KTHC Rot-Weiss Koeln.

Wicemistrzowie Polski byli o krok od porażki, która praktycznie mogła definitywnie przekreślić ich szanse na awans do 1/8 finału. Drużyna HC Bra, w której występuje aż ośmiu obcokrajowców prowadziła już 2:0, ale ostatnie pół godziny należało już do Grunwaldu. "Wojskowi" mogli wygrać wyżej, ale nie wykorzystali dwóch krótkich rogów, podyktowanych już po upływie regulaminowego czasu gry.

Mimo zwycięstwa, trener poznaniaków Jerzy Wybieralski nie był do końca zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

"Mieliśmy sporo okazji zarówno w pierwszej połowie, jak i w drugiej. Nie potrafiliśmy dobrze rozegrać krótkich rogów, nie wiem do końca, co się stało. Może to wynikało z faktu, że jesteśmy jednak trochę osłabieni przez kontuzje. Dobrze, że chłopcy walczyli do końca, bowiem nasza porażka mogła sprawić, że awans do kolejnej rundy byłby wręcz niemożliwy. A tak może skupić się już na naszym sobotnim spotkaniu z Niemcami" - powiedział szkoleniowiec.

Reklama

O awans do 1/8 finału rywalizuje 12 drużyn w czterech grupach. Tylko zwycięzcy zagrają w kolejnej rundzie.

W LM obowiązuje dość specyficzna punktacja w fazie grupowej. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje pięć punktów, za remis - dwa, za porażkę różnicą jednej lub dwóch bramek - jeden, a za wyższą - zero.

Grunwald Poznań - HC Bra 3:2 (0:1)

Bramki: dla Grunwaldu - Tomasz Marcinkowski (40), Artur Mikuła (55), Karol Majchrzak (58); dla HC Bra - Joseph Bartholomew (32-kr. róg), Priyesh Bhana (38).


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy