Liga hokeja na trawie: Politechnika zatrzymała Grunwald

Hokeiści na trawie AZS Politechniki Poznańskiej po karnych zagrywkach nieoczekiwanie pokonali Grunwald Poznań 4:3 w najciekawszym meczu ligowego weekendu. Z kolei w Toruniu mistrz kraju Pomorzanin pewnie wygrał z AZS AWF Poznań 6:2.

W derbach Poznania faworytem był Grunwald, który go golu Macieja Wejerowskiego prowadził do przerwy 1:0. W 53. minucie Michał Korcz po krótkim rogu wyrównał, a po upływie regulaminowego czasu gry arbiter zarządził karne zagrywki. Te lepiej wykonywali gracze Politechniki, którzy zainkasowali dwa punkty, a Grunwald jeden.

Politechnika w niedzielę w meczu ze Startem Gniezno wywalczyła komplet punktów i umocniła się na pozycji wicelidera. Na czele jest nadal Grunwald, który rozgromił LKS Rogowo 13:0.

Mistrz kraju Pomorzanin Toruń, który zajmował dopiero piątą lokatę, pewnie wygrał na własnym stadionie z poznańskimi akademikami 6:2. Przez większą część spotkania gospodarze prowadzili 1:0, a prawdziwe strzelanie zaczęło się dopiero w ostatnim kwadransie. W tej wymianie ciosów zdecydowanie lepsi okazali się torunianie.

Niezwykły przebieg miało spotkanie w Gnieźnie, gdzie Start, trzeci zespół tabeli, nie mógł sobie poradzić z zajmującą ósme miejsce Siemianowiczanką. Goście 10 minut przed końcem wygrywali już 4:0 i... przegrali 4:5. Hokeiści Startu pięć goli strzelili w zaledwie osiem minut.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Polonia Środa, która na wyjeździe pokonała LKS Rogowo 2:1. Wciąż bez zdobyczy punktowej pozostaje Warta Poznań.

Ostatnia kolejka pierwszej rundy rozegrana zostanie w dniach 25-26 października, a potem nastąpi kilkumiesięczna przerwa.