Reklama

Reklama

Liga hokeja halowego - w Gnieźnie zainaugurowano rozgrywki

Hokeiści na trawie w Gnieźnie zainaugurowali rozgrywki o halowe mistrzostwo Polski w nowej formule. Medaliści z poprzedniego sezonu Grunwald Poznań, Pomorzanin Toruń oraz AZS AWF Poznań bez względu na wyniki, mają zapewniony udział w turnieju finałowym.

Dla polskiego hokeja imprezą numer jeden w najbliższym czasie będzie druga runda Ligi Światowej w Singapurze, zaplanowana na styczeń przyszłego roku. To jednocześnie kolejny etap kwalifikacji olimpijskiej. Dlatego też władze związku musiały dokonać zmian w regulaminie rozgrywek o halowe mistrzostwo kraju.

"Życie podyktowało nam zmiany. Nakładają się różne imprezy - najważniejsza to Liga Światowa, ale w styczniu w Toruniu mamy też halowe młodzieżowe mistrzostwa Europy. Dlatego postanowiliśmy, by trzy najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu halowego - Grunwald, Pomorzanin i AZS AWF miały zapewniony udział w turnieju finałowym. Te drużyny "dają" po prostu najwięcej kadrowiczów i w lidze startują w osłabionych składach. Tak będzie po prostu sprawiedliwiej" - wyjaśnił prezes federacji Andrzej Grzelak.

Reklama

Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn, w tym gronie jest także najbardziej utytułowana drużyna AZS Politechnika Poznańska, która jest spadkobiercą 15-krotnego mistrza kraju Pocztowca. Pozostałe to LKS Rogowo, LKS Gąsawa, Bałagany Łubianka i Stella Gniezno. Liga rozgrywane będzie w formie ośmiu jednodniowych turniejów - każdy z klubów wystąpi w czterech z nich. Po zakończeniu fazy zasadniczej zostanie utworzona klasyfikacja generalna - Grunwald, Pomorzanin i AZS AWF automatycznie awansują do turnieju finałowego, którego stawkę uzupełnią trzy zespoły najwyżej sklasyfikowane w tabeli.

Pierwsze mecze ligowe rozegrano w Gnieźnie. Dwie wygrane zanotował broniący tytułu Grunwald, który pokonał AZS WF 6:4 oraz Stellę 8:3.

Następne turnieje zaplanowano na 6 grudnia.

Wyniki turnieju w Gnieźnie:

Stella Gniezno - AZS Politechnika Poznańska 9:3 (4:0)

AZS AWF Poznań - Grunwald Poznań 4:6 (4:4)

Stella - Grunwald 3:8 (1:4)

AZS AWF - AZS PP 5:3 (2:2)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje