Reklama

Reklama

Lawina komentarzy po wycofaniu się Karasia. Gwiazdy wspierają giganta

Robert Karaś musiał się z przyczyn zdrowotnych wycofać z rywalizacji w Swiss Ultra Triathlon. Polak zdecydowanie prowadził, lecz, jak poinformowała jego ekipa, "Lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o życie". Po tym, jak oficjalnie przekazano ich decyzję w internecie pojawiła się lawina komentarzy. Wyrazy wsparcia przekazała między innymi Agnieszka Radwańska.

Karaś rywalizował na dystansie 10-krotnego "Ironmana": 38 kilometrów pływania, 1800 kilometrów jazdy na rowerze i 422 kilometrów biegu. W czwartek rano zakończył drugi etap zmagań i rozpoczął ten finałowy. Walczył przy tym z bardzo dużymi problemami. Jak informowano, towarzyszyły mu "opuchlizna całego ciała i brak czucia w palcach".

Robert Karaś nie ukończył Swiss Ultra Triathlon. Lawina komentarzy

Niestety, w godzinach popołudniowych poinformowano, że dalsza rywalizacja Polaka nie jest możliwa. Jak czytamy, lekarze zakazali kontynuowania wyścigu "w obawie o życie". "Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem..." - przekazano.

Reklama

Po tym, jak sztab Karasia opublikował informację o zakończeniu zmagań, w sieci pojawiła się lawina komentarzy, dotyczących jego występu. Głos zabrała między innymi Agnieszka Radwańska - nasza była, znakomita tenisistka, która niedawno brała udział w Turnieju Legend podczas Wimbledonu. "I tak wielki szacun" - napisała, komentując instagramowy wpis triathlonisty.

Pod wielkim wrażeniem występu Polaka była też Małgorzata Rozenek-Majdan. - Dziękujemy! I tak to wygrałeś - przekazała w komentarzu, a we własnej relacji na Instastory podkreśliła swój szacunek dla sportowca.

- Zgoda na tę decyzję pokazuje, jak bardzo odpowiedzialnym jest człowiekiem i sportowcem (...) Bardzo dziękujemy za te niezwykłe emocje - mówiła.

Reklama

Reklama

Reklama