Reklama

Reklama

Koronawirus. Motocyklowe MŚ - wyścig o Grand Prix Finlandii przełożony

Planowany na 12 lipca wyścig o Grand Prix Finlandii, który miał rozpocząć sezon motocyklowych mistrzostw świata, z powodu pandemii koronawirusa został przełożony. Wcześniej odwołano lub przełożono z tego samego powodu 10 innych rund cyklu.

Rywalizacja motocyklowa w ramach GP miała wrócić latem do Finlandii po raz pierwszy od 1982 roku. Na obejrzenie zmagań na położonym w Iitti torze KymiRing trzeba będzie jednak jeszcze poczekać z uwagi na rządowe wytyczne dotyczące pandemii.

"Przełożenie zawodów to wspólna decyzja posiadającej prawa marketingowe firmy Dorna Sport i właściciela toru, która jest oparta na regulacjach fińskiego rządu, który zakazał imprez na ponad 500 osób do końca sierpnia" - poinformowali organizatorzy.

Łącznie przełożono lub odwołano już 11 rund MŚ. Wcześniej taki los spotkał GP: Kataru (rywalizowano tam w klasach Moto2 i Moto3, ale nie w najbardziej prestiżowej MotoGP), Tajlandii, obu Ameryk (w Austin), Argentyny, Hiszpanii, Francji, Katalonii, Włoch, Holandii oraz Niemiec.

Reklama

Kolejną szansą na pierwsze zmagania w tym sezonie będzie GP Czech, którą zaplanowano 9 sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje