Reklama

Reklama

Kłopoty Arki, mecz przełożony

Nie dojdzie do zaplanowanego na sobotę spotkania rugby Salwator Juvenia Kraków - Arka Gdynia, które miało być hitem ćwierćfinału Pucharu Polski.

Jak trener gdynian Maciej Stachura Arka nie przyjedzie w sobotę do Krakowa ze względu na trudną sytuację kadrową zespołu.

"Trzech zawodników oddaliśmy do reprezentacji, kilku innych jest kontuzjowanych. W efekcie zespół jest bardzo osłabiony" - powiedział Stachura.

Jak wyjaśnił przewodniczący Wydziały Gier Polskiego Związku Rugby Grzegorz Borkowski, klub z Gdyni został w tej sytuacji zobligowany do zaproponowania Juvenii kilku innych terminów rozegrania tego spotkania. Jeśli żaden z nich nie będzie - z uzasadnionych przyczyn - jej odpowiadał, to skończy się walkowerem dla "Krakowskich Smoków".

Reklama

Prezes Juvenii Leszek Samel ma żal, że Arka tak późno poinformowała jego klub, że nie przyjedzie na mecz. Poza tym zauważył, że będzie ciężko o dogodny jesienny termin rozegrania tego spotkania.

"Czekamy jednak na propozycję klubu z Gdyni" - powiedział Samel.

Jak zapewnił Borkowski w weekend mają być rozegrane trzy pozostałe mecze 1/4 Pucharu Polski: Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk, Orkan Sochaczew - Folc AZS-AWF Warszawa, Budowlani Lublin - Budowlani Łódź.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL