Reklama

Reklama

Kilometry dla Dominika – ty też możesz pomóc!

Dawid Sibilak wkrótce spełni swoje marzenie i zmierzy się z wyczerpującym dystansem prestiżowych zawodów triathlonowych Ironman w Zurychu. Motywację będzie miał szczególną. Każdy kilometr pokona dla Dominika, podopiecznego fundacji "Mam Marzenie".

Ironman to - jak nazwa wskazuje - impreza sportowa dla prawdziwych twardzieli. Uczestnicy zawodów w Zurychu przepłyną 3,86 km, przejadą na rowerze 180,2 km i pokonają biegiem maraton, czyli 42 km i 195 m. Każde z tych wyzwań z osobna może przysporzyć o zawrót głowy przeciętnego zjadacza chleba.

Triathlon, także ten w tak wyczerpującym wydaniu jak Ironman, znajduje w Polsce coraz więcej fanów. Jednym z takich zapalonych sportowców-amatorów jest Dawid Sibilak. Pan Dawid pochodzi z Wrocławia. 27 lipca weźmie udział w zawodach Ironman w Zurychu. Osób marzących o ukończeniu Ironmana, takich jak Pan Dawid, jest wielu, ale mało kto łączy swoją sportową pasję z pomocą charytatywną.

Reklama

- Trzeba ogromnej pasji i determinacji, żeby podołać takiemu wyzwaniu jakim jest Ironman. Już sam udział w zawodach jest wart podziwu. Pan Dawid zasługuje na jeszcze większy szacunek, ponieważ swój start zadedykuje Dominikowi, podopiecznemu fundacji "Mam Marzenie" - podkreśla w rozmowie z INTERIA.PL przedstawiciel fundacji Mateusz Jakubowski.

Nastoletni Dominik wraz z kolegami założył zespół hiphopowy "Ostatni Element". Ze względu na stan zdrowia marzy mu się domowe studio nagrań, które miałby na wyciągnięcie ręki. Chłopak podał listę sprzętu, jakiego chciałby używać. Łączny koszt to 1500 złotych.

- Pan Dawid pokona łącznie około 226 kilometrów, czyli żeby zdobyć potrzebną kwotę za każdy z nich będzie musiał zebrać 7 zł. Każdy kto dokona wpłaty na rzecz Dominika będzie miał swój "udział kilometrowy". Jego imię i nazwisko zostanie umieszczone na koszulce i fladze, którą będzie miał Pan Dawid podczas biegu - wyjaśnia Mateusz Jakubowski.

Fundacja "Mam Marzenie" powstała 11 lat temu w Krakowie. Jej misją jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Marzenia dzieci są przeróżne. Często także sportowe.

Jak pomóc Dominikowi? Do 20.07.2014 można dokonać wpłaty na konto fundacji:

Wpłata w złotówkach:

Nr konta PLN w banku ING: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie, ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

Tytułem: darowizna dla Wrocław, Dominik, studio

Wpłaty w euro:

Nr konta EURO w banku ING: IBAN: PL 52 1050 1445 1000 0023 1934 9425

BIC/SWIFT: ING BP LPW

Fundacja Mam Marzenie, ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

Tytułem: darowizna dla Wrocław, Dominik, studio.

Polecamy również stronę fundacji poświęconą sprawie Dominika

Autor: Dariusz Jaroń

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL