Reklama

Reklama

Kazach Ilja Iljin pobił dwa rekordy świata w podnoszeniu ciężarów

Ilja Iljin ustanowił w kat. 105 kg dwa rekordy świata w podrzucie i dwuboju w turnieju podnoszenia ciężarów o Puchar Prezydenta Federacji Rosyjskiej - IWF Grand Prix w Groznym.

Reprezentant Kazachstanu, mistrz olimpijski z Sydney (2008) i Londynu (2012) w 94 kg, który obecnie startuje w wyższej kategorii wagowej w podrzucie uzyskał 246 kg, o cztery więcej od poprzedniego rekordu, a w dwuboju 437 kg, o jeden kilogram lepiej.

W 105 kg miało startować dwóch Polaków, ale ostatecznie na pomoście pojawił się tylko Arsen Kasabijew (Tarpan Mrocza) i zajął piąte miejsce rezultatem 390 kg (170+220). Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole) musiał się wycofać z powodu kontuzji.

W 94 kg Łukasz Grela (AZS AJD Częstochowa) wynikiem 373 kg (173+200) uplasował się na szóstej pozycji.

Reklama

Iljin w listopadzie nie startował w mistrzostwach świata w Houston w USA, gdzie reprezentacja Polski nie zdobyła ani jednego medalu. Turniej w Groznym traktuje jako etap przygotowań do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zapowiada walkę o trzeci z rzędu tytuł.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy