Reklama

Reklama

Kadra zapaśniczek po zgrupowaniu

Kadra narodowa w zapasach kobiet przygotowywała się w Zakopanem do startu w Golden Grand Prix w Baku. Zawodniczki głównie trenowały na macie i biegały.

Kadra narodowa w zapasach kobiet przygotowywała się w Zakopanem do startu w Golden Grand Prix w Baku. Zawodniczki głównie trenowały na macie i biegały.

W Zakopanem trenowały między innymi aktualna mistrzyni Europy Monika Michalik oraz Paulina Grabowska, Anna Łukasiak, Julita Omilusik, Małgorzata Zonenberg i Sylwia Bileńska.

- Treningi specjalistyczne na macie i bieganie dla dotlenienia organizmu, to był główny cel blisko dziesięciodniowego pobytu w OPO COS Zakopane - powiedział trener Jan Godlewski.

- Mam ogromny sentyment do tego miejsca. To przecież tu trenowaliśmy tuż przed ostatnimi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie, gdzie Agnieszka Wieszczek wywalczyła dla Polski pierwszy medal olimpijski w zapasach kobiet - przypomniał szkoleniowiec.

Reklama

Tym razem Wieszczek również uczestniczyła w zgrupowaniu w Zakopanem. - Nie trenowała, ponieważ spodziewa się dziecka, ale swoim autorytetem i dobrymi relacjami z zawodniczkami wspierała nas podczas przygotowań do finałów Golden Grand Prix, które rozegrane zostaną w dniach od 17-19 lipca w Baku - stwierdził Godlewski.

Zapytany o kolejne plany treningowe szkoleniowiec powiedział, że po startach w Baku kadra wyjeżdża do Spały. - Tam wspólne zgrupowanie z reprezentacjami USA, Kanady, Rosji i Białorusi. W dniach 12-14 sierpnia kolejne starty tym razem w Poland Open w Warszawie. Po tym turnieju, we Władysławowie i Spale rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania do najważniejszej imprezy w tym roku czyli wrześniowych (21-27) mistrzostw świata seniorów w Danii.

Według szkoleniowca po dobrych występach na igrzyskach Pekinie zawodniczki, które uczestniczyły w czteroletnim cyklu przygotowań olimpijskich muszą trochę odpocząć. - Nawet wyluzować, więc na mistrzostwa świata najprawdopodobniej prócz Moniki Michalik pojadą młode zawodniczki, które dopiero pretendują do uzyskiwania wysokich lokat w grupie seniorek - stwierdził Godlewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL