Reklama

Reklama

Kadra ciężarowców trenuje w Giżycku

Kadra Polski mężczyzn w podnoszeniu ciężarów od niedzieli trenuje na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Tym razem w zajęciach nie biorą udziału czołowi zawodnicy, którzy aktualnie szlifują formę w klubach.

Do Giżycka nie przyjechał m.in. mistrz olimpijski w kategorii 85 kg Adrian Zieliński, brązowy medalista w kategorii 105 kg Bartłomiej Bonk oraz największy pechowiec z Londynu Marcin Dołęga.

- Wszyscy oni pracują nad formą w klubach, taki program przygotowań został opracowany już na początku roku. Jestem ze wszystkimi w stałym kontakcie, wszystko jest OK. Adrian był z kadrą na poprzednim obozie we Władysławowie, wszyscy spotkamy się podczas wrześniowych mistrzostw Polski w Ciechanowie, które będą ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata - powiedział trener kadry Jacek Chruściewicz.

Reklama

Na obozie w Giżycku jest m.in. dwóch zawodników walczących o nominację do reprezentacji na mistrzostwa świata w drugiej połowie października we Wrocławiu - Arkadiusz Michalski i Krzysztof Klicki (obaj 105 kg).

- Pozostali to ciężarowa młodzież, która ma w perspektywie zastąpić obecnych mistrzów. Mamy w tej grupie wielu utalentowanych zawodników, którzy już coraz mocniej "pukają" do drzwi kadry. Oczywiście brakuje im doświadczenia z dużych imprez, dlatego nadal muszą mocno pracować, aby je zdobyć. Dobrze udaje się to podczas zajęć z kadrowiczami, stąd ich obecność w Giżycku - dodał szkoleniowiec kadry.

Na Mazurach kadra będzie trenowała przez dwa tygodnie, później zawodnicy przeniosą się do Spały.

- Tam będziemy do połowy miesiąca. Obóz zakończy start w mistrzostwach Polski w Ciechanowie (13-15 września), po których zostanie ogłoszony szeroki skład zespołu na mistrzostwa świata. Do najważniejszej imprezy roku będziemy się przygotowywali w Spale i Zakopanem, skąd bezpośrednio ekipa pojedzie do Wrocławia - dodał Chruściewicz.

Wszyscy kadrowicze są zdrowi, nikt nie narzeka na żadne poważne dolegliwości zdrowotne. Zdarzają się oczywiście drobne urazy, które nie wpływają na cykl treningowy.

- Oby, odpukać, tak było do mistrzostw świata... Ból jest na stałe wpisany w naszą dyscyplinę, dopiero, gdy nic nie pobolewa, można się zacząć martwić - zakończył trener.

Tegoroczne mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów zostaną rozegrane w dniach 20-27 października we wrocławskiej Hali Stulecia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje