Reklama

Reklama

John Higgins wyeliminował szarżującego O’Sullivana

Takie wyniki nie zdarzają się w światowym snookerze często. Nadzieje Ronniego O’Sullivana na zwycięstwo w Scottish Open zakończył w fantastycznym stylu John Higgins. Szkot wygrał u siebie w Glasgow w ćwierćfinale z "Rakietą" aż 5-0.

Szkocki zawodnik wypunktował błędy O’Sullivana i dzięki zwycięstwu 5-0 zameldował się w półfinale w rodzimym Glasgow. W frejmie otwierającym mecz Anglik spudłował czerwoną do narożnika, a John Higgins zaliczył 55 punktów w podejściu i wygrał. Z każdą partią Szkot nabierał pewności siebie. Trzy kolejne frejmy kończył z ponad stupunktowymi breakami (109, 117, 105).

"Rakieta" w 4. rozgrywce zepsuł czerwoną do środkowej kieszeni, a Higgins wykorzystał przewagę czyszcząc stół i zdobywając 105 punktów w podejściu. Zrobiło się 4-0. Kiedy snookerzyści wrócili do stołu nie zajęło dużo czasu, pochodzącemu z Wishaw, zawodnikowi, by wygrać.

Reklama

Ostatniego frejma Higgins zakończył brejkiem 72-punktowym.

O występ w finale Szkot zmierzy się z Neilem Robertsonem. Australijczyk w drodze do półfinału pokonał chińskiego gracza Xiao Guodonga 5-4.

W drugiej parze półfinałowej zagrają Judd Trump z Cao Yupengiem. Trump zakończył marzenia innego reprezentanta gospodarzy, Stephena Maguire’a, wygrywając 5-2. Z kolei Chińczyk nadawał spotkaniu ton od początku. Cao wygrał trzy pierwsze frejmy i mimo że Walden triumfował w 3 z 4 kolejnych, Azjata zachował zimną krew i ostatecznie zwyciężył 5-3.

Półfinały Scottish Open:

Neil Robertson - John Higgins

Cao Yupeng - Judd Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje